Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Uneto vni 2018 07

Nijpend tekort aan technisch personeel maakt versnelling noodzakelijk

De vraag naar technische vakmensen wordt steeds urgenter. In het laatste kwartaal van 2017 waren er naar schatting van het UWV 60.800 voor de technische beroepen en 13.300 openstaande vacatures voor ICT. Daarom maakte Doekle Terpstra, Aanjager van het Techniekpact en voorzitter van UNETO-VNI, tijdens de Jaarconferentie op het TT Circuit in Assen bekend dat het pact op vier thema’s door acties sneller resultaten wil realiseren. Minister Ingrid van Engelshoven van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat namen namens het kabinet ‘het Nationaal Techniekpact – Focus en versnellen’ in ontvangst.

Minister Van Engelshoven maakte daarnaast bekend dat zij samen met de staatssecretaris van EZK tot en met 2020 het netwerk Katapult, regionale samenwerkingsverbanden van onderwijs en bedrijfsleven in het beroepsonderwijs, financieel zal ondersteunen en Staatssecretaris Mona Keijzer lanceerde MKB !dee.

Quote Staatssecretaris Keijzer:

“Voldoende technisch personeel is voor veel bedrijven van het grootste belang. Maar een tekort kan niet alleen worden opgelost met nieuwe studenten. Technici en vakpersoneel moeten ook worden om-, her- of bijgeschoold. Daarom kom ik nog dit jaar met het MKB !dee. Daarmee wil ik technische mkb-ers uitdagen ideeën aan te leveren die het makkelijker maken het tekort aan personeel op te lossen. We gaan ten minste 10 van deze projecten uitvoeren, zij krijgen hiervoor financiële ondersteuning.”

Voor de technische beroepen is er met name vraag naar laag/basis beroepsniveau (28.000 vacatures) en middelbaar/specialistisch beroepsniveau (26.000 vacatures). De grootste vraag ligt voor ICT beroepen bij het hogere beroepsniveau, ruim 9.000 vacatures. Om sneller resultaat zichtbaar te maken op de arbeidsmarkt, is het noodzakelijk om meer nadruk te leggen op acties voor om- en bijscholing, meer bètatechnisch afgestudeerden die ook aan de slag gaan in de techniek, en goede infrastructuur van een regionaal dekkend technisch beroepsonderwijs. De partners van het Techniekpact hebben zich uitgesproken om met meer snelheid de regionale aanpak en lopende projecten op te schalen.

Lees het hele artikel op de website van Uneto VNI

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Verkoop warmtepompen stijgt tijdelijk, maar structureel herstel blijft uit
 - Installatie Totaal
Bedrijven die personeel uitlenen kunnen zich vanaf 1 november aanmelden voor overgangsregeling Wtta
 - Installatie Totaal
ISDE-subsidie verandert in 2027: minder steun voor lucht-waterwarmtepompen
 - Installatie Totaal
Helft Nederlanders twijfelt aan betrouwbaarheid van online gevonden vakmensen
 - Installatie Totaal
Groothandel Tibuplast wordt branchepartner van Techniek Nederland
Zwaar tilwerk is volgens de werkvloer vooral iets voor mannen, maar bij afwerking en klantcontact wijzen werkenden in bouw, techniek en logistiek juist vaker naar vrouwen. En de leiding? Driekwart vindt dat het niet uitmaakt of daar een man of een vrouw staat. Dat blijkt uit onderzoek ... - Installatie Totaal
Onderzoek naar beeldvorming over mannen en vrouwen in de bouw
 - Installatie Totaal
HEATEXPO 2026 verbindt installateurs met Duitse projectpartners
 - Installatie Totaal
Installatie Totaal wederom meest gelezen vakblad