Nieuwe cao dakdekkers: 7,75 procent loonsverhoging en regeling voor eerder afbouwen werk
Dakdekkers krijgen er in twee jaar tijd 7,75 procent loon bij en maken nieuwe afspraken over duurzame inzetbaarheid. Dat blijkt uit de definitieve cao voor de sector, die geldt voor circa 4.500 medewerkers. Vakbond CNV spreekt van een compleet akkoord met verbeteringen voor zowel jonge als oudere werknemers.
De cao, officieel de Cao Bitumineuze en Kunststof Dakbedekkingsbedrijven en bekend als cao Bikudak, loopt van 1 januari 2026 tot en met 31 december 2027. Leden van CNV stemden in grote meerderheid in met het onderhandelingsresultaat dat eind januari werd gesloten met werkgeversorganisatie VEBIDAK.
Tijdens de looptijd stijgen de lonen twee keer: met 4,25 procent per 1 februari 2026 met terugwerkende kracht en met 3,5 procent per 1 januari 2027. Volgens CNV compenseert de verhoging de verwachte inflatie ruimschoots en profiteren medewerkers mee van de gunstige marktomstandigheden in de sector.
Voor jonge dakdekkers van 18 en 19 jaar met een vakdiploma geldt voortaan een vakvolwassen loon. Oudere werknemers krijgen drie jaar voor hun AOW-leeftijd de mogelijkheid om te kiezen voor een afwisselende drie- en vierdaagse werkweek. Ook blijft de RVU-regeling beschikbaar voor medewerkers die het werk niet meer kunnen volhouden tot hun pensioen.
Daarnaast bevat de cao nieuwe sociale afspraken, waaronder een betaalde mantelzorgregeling, een extra vrije dag voor kantoorpersoneel en afspraken over gelijke behandeling van uitzendkrachten. Volgens CNV is het akkoord in constructief overleg met werkgevers tot stand gekomen, zonder dat acties nodig waren.