Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT NEN 2018 11

Nieuwe bepalingsmethode energieprestatie: NTA 8800

De nieuwe bepalingsmethode energieprestatie NTA 8800 is op 20 november 2018 door NEN gepresenteerd tijdens het Congres EPG 2.0 in de Midden Nederland Hallen te Barneveld. De vrij beschikbaar gestelde bepalingsmethode is bedoeld om te kunnen berekenen of nieuwe gebouwen vanaf 1 januari 2020 voldoen aan de BENG-eisen. Daarbij wordt afgestapt van de dimensieloze indicatoren EPC en EI. Er wordt overgegaan naar onder meer de energiebehoefte van een gebouw in kWh/m2 gebruiksoppervlakte, per jaar.

In opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties werkt NEN aan de vernieuwing van het stelsel ‘Energieprestatie Gebouwen’ en de daarbij behorende bepalingsmethode. Vanaf 1 januari 2020 gelden er namelijk nieuwe energieprestatie-eisen voor nieuwbouw. Na twintig jaar nemen we afscheid van de energieprestatiecoëfficiënt (EPC). Daarvoor in de plaats komt een nieuwe bepalingsmethode die is vastgelegd in een Nederlands Technische Afspraak: NTA 8800. Deze methode moet voldoen aan de Europese richtlijn Energieprestatie Gebouwen (EPBD). Een eerste (interne) versie van de methode is in januari 2018 afgerond (90%-versie) en vormde de basis voor een kostenoptimaliteitsonderzoek in 2018 naar de definitieve eisen voor bijna-energieneutrale nieuwbouw (BENG).

Op 20 november werden tijdens het Congres EPG 2.0 zowel NTA 8800 als de concept geadviseerde BENG-eisen gepresenteerd. NTA 8800 werd door ir. Rik van Terwisga, algemeen directeur NEN, en Gerrit van Tongeren, voorzitter Programmaraad EPG, overhandigd aan Herman Scholten, hoofd bouwregelgeving en bouwkwaliteit bij het Ministerie van BZK. Voor de duidelijkheid: tot 1 januari 2020 kunnen de huidige Nederlandse normen nog gewoon worden gebruikt, zoals NEN 7120 ‘Energieprestatie van gebouwen – Bepalingsmethode’, NEN 8088 (Bepalingsmethode ventilatie en luchtdoorlatendheid gebouwen) en NEN 1068 (Rekenmethode thermische isolatie van gebouwen). Per 1 januari 2020 worden deze normen in de wetgeving vervangen door NTA 8800.

Lees het hele bericht op www.nen.nl

Bron: NEN

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Solar Solutions Amsterdam 2026: meer verdieping, meer praktijk, meer impact
 - Installatie Totaal
Connected verwarmingsregeling biedt groeikansen voor HVAC installateurs
 - Installatie Totaal
Hamapo pakt NVKL Koeltrofee 2026 met innovatieve cascadeschakelaar
 - Installatie Totaal
Netcongestie hoeft geen rem te zijn dankzij bestaande techniek
 - Installatie Totaal
Installatiebedrijven De Haan en Breman ontvangen Techniek Inclusief Award 2026
 - Installatie Totaal
VSK+E 2026 in volle gang: dit mag je niet missen
 - Installatie Totaal
VSK+E 2026 opent met vertrouwen en groeikansen voor de installatiebranche
 - Installatie Totaal
Concurrenten starten gezamenlijke challenge voor het Leontienhuis