Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Burgerhout september 2011 EMST20110817 062 1

Helft onderzochte koolmonoxide-melders onveilig

De NVWA heeft op de website een overzicht met foto's van de onderzochte CO-melders gepubliceerd. Consumenten kunnen via deze lijst checken of de door hen aangeschafte en geïnstalleerde CO-melders veilig zijn bevonden of dat ze zijn teruggeroepen door de producent. Als dat laatste het geval is, wordt het afgeraden de koolmonoxidemelder te gebruiken.

Bij 8 van de onderzochte CO-melders ging het alarm niet af als er sprake is van koolmonoxide. 6 van de onderzochte CO-melders gaven geen storingssignaal als de sensor defect is, waardoor de consument geen waarschuwing krijgt als er een te hoge concentratie koolmonoxide aanwezig is. Bij 4 van de onderzochte CO-melders stopte het alarm niet binnen een bepaalde tijd wanneer schone lucht werd aangevoerd. Bij 13 van de onderzochte CO-melders voldeden de opschriften op de CO-melder niet aan de eisen en bij 5 CO-melders was de inhoud van de meegeleverde gebruiksaanwijzing niet volledig.

Meldingen en signalen van onveilige CO-melders van consumenten en een eerder onderzoek van Prosafe (een samenwerkingsverband van verschillende Europese toezichthouders) naar verschillende CO-meters in heel Europa waren aanleiding voor het NVWA-onderzoek. Hieruit kwam naar voren dat 4 CO-melders op de Nederlandse markt onvoldoende bescherming boden tegen een koolmonoxidevergiftiging en niet voldeden aan de veiligheidseisen. Voor de NVWA was hierdoor reden genoeg om de CO-melders op de Nederlandse markt aan een uitgebreider onderzoek te onderwerpen.


Ook interessant
 - Installatie Totaal
Voorlopige aanslag kan startende bouwondernemer meer financieel overzicht geven
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027
 - Installatie Totaal
InstallTech & Bouw moet de bouw- en installatiesector dichter bij elkaar brengen
 - Installatie Totaal
Miasin, KTC, Intercable Tools en Grid Design Solutions verhuisd
 - Installatie Totaal
Warmtenetwerk Award 2026: nomineren kan tot 21 september
 - Installatie Totaal
Waterstof opgenomen in richtlijnen voor gasinstallaties