Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT 2019 05 RVO 1

Duurzame warmtetechnieken nog nauwelijks toegepast in huursector

In 2050 moeten woningcorporaties hun woningen CO2-neutraal hebben. Wat kleinschalige duurzame warmtetechnieken hierin kunnen betekenen? Dat lieten het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en RVO.nl onderzoeken. Uit dit onderzoek blijkt de potentie groot te zijn. Tegelijkertijd stellen de onderzoekers vast dat de warmtetechnieken nog nauwelijks worden toegepast in de huursector.

Warmtetechnieken nog onderbelicht

Er zijn verschillende redenen voor de geringe toepassing. Woningcorporaties richten zich eerst op isolatie, ventilatie en zonnestroom. Zonder warmtetechnieken kunnen ze hun woningen daarmee verbeteren tot energielabel B. Ook is er onduidelijkheid over regionale energiestrategieën en warmtetransitieplannen. Daardoor investeren woningcorporaties niet snel in kleinschalige duurzame warmtetechnieken.

Aanbevelingen voor warmtetechnieken

Het rapport doet aanbevelingen om de potentie van de warmtetechnieken wel in beeld te krijgen. Niet alleen duidelijke regionale energiestrategieën en warmtetransitieplannen helpen daarbij. Maar bijvoorbeeld ook stapsgewijze routekaarten gericht op minder CO2-uitstoot.

Goed is ook om de toepassing en monitoring van duurzame warmtetechnieken in de huursector te registreren. Het rapport bevat een handige menukaart die helpt bij de afweging over warmtetechnieken.

Kennissessie Warmtepompen

De onderzoekers benadrukken ook het belang van voortdurende kennisdeling rondom de duurzame warmtetechnieken. Een voorbeeld hiervan is de Kennissessie Warmtepompen op 8 mei in Utrecht. Aedes wil hiermee corporaties inspireren en informeren om verder te verduurzamen. Wat zijn de technische en financiële mogelijkheden van warmtepompen? Enkele woningcorporaties presenteren hun ervaring en kennis.

Meer weten?

Lees alle aanbevelingen in het recente rapport en kom naar de kennissessie van Aedes.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Vaker brand in meterkasten door zwaardere belasting van elektrische installaties
 - Installatie Totaal
NEN herziet norm voor waterprestatie van woningen en zoekt experts
 - Installatie Totaal
Zzp’ers blijven ondanks strengere regels overtuigd van ondernemerschap
 - Installatie Totaal
ROVC en TechTec openen nieuw TechCenter voor koude- en klimaattechniek in Almere
 - Installatie Totaal
ISSO actualiseert kennisdocument over vloerverwarming en vloerkoeling
 - Installatie Totaal
Elektrotechnik 2027 brengt licht- en verlichtingstechniek samen in een eigen beurshal
 - Installatie Totaal
Warmtepompenmarkt groeit licht in eerste helft van 2026
 - Installatie Totaal
Veel werkplekken onvoldoende voorbereid op extreme hitte