Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT201912 BDH 3012020

Doekle Terpstra, Cindy van de Velde en Sandra Phlippen spreken op BDH Kennisdag

Hoe neemt u bewoners mee in het verduurzamen van de woningbouw? Hoe zorgt u voor kwaliteit, maar ook voor betaalbaarheid? Antwoord op deze en meer vragen krijgt u op donderdag 30 januari 2020 van onder anderen Doekle Terpstra (Techniek Nederland), Cindy van de Velde (Vereniging Eigen Huis), Arjan Vliegenthart (Nibud), Bob Witjes (Aedes) en Sandra Phlippen (ABN Amro). Dan organiseert adviesbureau BDH de eerste editie van de BDH Kennisdag. De Kennisdag wordt gehouden in het Spoorwegmuseum in Utrecht en is bedoeld voor energieprofessionals uit de profit- en de non-profitsector, zoals gemeenten, provincies, woningcorporaties, ngo’s, leveranciers van warmtepompen & afgiftesystemen en installatiebedrijven.

Kwaliteit

Thema van de Kennisdag is het belang van kwaliteit & betaalbaarheid in de energietransitie. Het succes van de verduurzaming van de woningbouw valt of staat met kwaliteit. De kwaliteit van technieken, diensten en innovaties staat centraal tijdens de presentaties van bijvoorbeeld Doekle Terpstra (Techniek Nederland) en Thomas Nowak (European Heat Pump Association).
Ook van belang is de kwaliteit van de communicatie naar consumenten en bewoners/huurders. Hoe overtuigt u hen en neemt u ze mee in het proces van verduurzaming? Ellen van der Werff (Universiteit Groningen), Roy Roessink (Enpuls) en Cindy van de Velde (Vereniging Eigen Huis) gaan hier op in.

Betaalbaarheid

Naast kwaliteit speelt betaalbaarheid een belangrijke rol in de energietransitie. Olof van der Gaag (Nederlandse Vereniging voor Duurzame Energie), Sandra Phlippen (ABN Amro), Donald Pols (Milieudefensie), Arjan Vliegenthart (Nibud), Peter Wagener (BDH) en Bob Witjes (Aedes) nemen dit aspect voor hun rekening, vanuit verschillende perspectieven.

Bert den Ouden (Berenschot) belicht de verbinding tussen elektronen, moleculen en warmte in verschillende scenario’s voor verduurzaming van de warmtevraag. Gijs Linthorst (Linthorst Techniek) deelt zijn ervaringen met collectieve warmtepompen en Vincent Ruijter (iwell) licht toe hoe slimme batterijen kunnen zorgen voor balans in het energienet.

De BDH Kennisdag wordt mede mogelijk gemaakt door Alklima/Mitsubishi, Itho Daalderop, Enpuls, DHPA, STEK, Daikin, Inventum, Nathan en Nefit Bosch.

Informatie en inschrijven

Kijk voor het complete programma en/of inschrijven op www.bdho.nl/kennisdag. Voor deelname aan de BDH Kennisdag vraagt BDH een eigen bijdrage van € 95,- (non-profit)/€ 145,- p.p. (profit).

Ook interessant
 - Installatie Totaal
NEN herziet norm voor waterprestatie van woningen en zoekt experts
 - Installatie Totaal
Zzp’ers blijven ondanks strengere regels overtuigd van ondernemerschap
 - Installatie Totaal
ROVC en TechTec openen nieuw TechCenter voor koude- en klimaattechniek in Almere
 - Installatie Totaal
ISSO actualiseert kennisdocument over vloerverwarming en vloerkoeling
 - Installatie Totaal
Elektrotechnik 2027 brengt licht- en verlichtingstechniek samen in een eigen beurshal
 - Installatie Totaal
Warmtepompenmarkt groeit licht in eerste helft van 2026
 - Installatie Totaal
Veel werkplekken onvoldoende voorbereid op extreme hitte
 - Installatie Totaal
MCE 2028 presenteert nieuwe uitstraling en zet industriële koeling extra in de schijnwerpers