Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Persbericht 2

De bouw en vastgoed in 2025

LEERDAM: Hoe ontwerpen wij gebouwen in 2025? Gaat duurzaam bouwen alleen om energie? En hoe ziet het gebouw van de toekomst eruit? Onderwerpen die aan bod komen in drie korte nieuwe films over de toekomst van onze sector door onder meer innovator in de bouw Marjet Rutten.

  1. Bekijk hier de film over SLIM ONTWERPEN (2 min)
  2. Bekijk hier de film over DUURZAME GEBOUWEN (2 min)
  3. Bekijk hier de film over SLIMME GEBOUWEN (2 min)


Een gebouw is meer dan een stapel stenen. Een gebouw zorgt voor energie, veiligheid, creativiteit en gezondheid. Maar… faciliteren wij dat als bouwsector wel optimaal? Om te laten zien hoe dat beter kan, maakte Blikvangers bouwen drie korte films. Grote partijen die betrokken zijn bij de realisatie van gebouwen hebben voor deze film nauw samengewerkt. BAM, Autodesk, Rabobank, Van Wijnen, IBM, Nieman Raadgevende ingenieurs en VORM maakten de films samen met ProptechNL en Marjet Rutten.

Waarom? Omdat deze partijen er van overtuigd zijn dat we de wereld nog lang niet hebben laten zien waar wij als sector toe in staat zijn. Dat gaat de komende jaren veranderen. Niet zonder consequenties overigens. Het betekent nogal wat voor bijvoorbeeld de rollen van verschillende partijen in de branche. En het gaat ook niet vanzelf. Het vraagt om creativiteit en samenwerking.

De techniek gaat ons er bij helpen. Kunstmatige intelligentie wordt volop ingezet. Ervaringen van gebruikers in gebouwen over de hele wereld zorgen dat we steeds betere en slimmere ontwerpen en gebouwen maken. We monitoren op afstand en krijgen predictive maintenance.

Particulieren gaan dankzij Blockchain steeds vaker rechtstreeks investeren in vastgoed. En natuurlijk is de toekomst ook duurzaam. Gebouwen verbruiken geen energie maar leveren energie. Bovendien worden ze een grondstoffenbank.

Praat mee!

We willen u inspireren en laten zien hoe wij er naar kijken. Om samen de dialoog aan te gaan. Wilt u verder praten over deze thema's? Kom dan op 17 (SLIM ONTWERPEN), 18 (DUURZAME GEBOUWEN) en 19 april (SLIMME GEBOUWEN) naar de meet-ups van Blikvangers Bouwen van 10.45 tot 12.00 uur op Building Holland. Registreer je hier gratis.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Installateur uit de provincie Noord-Holland
Installateur aan het woord
 - Installatie Totaal
Sneeuw op zonnepanelen hoeft geen probleem te zijn
 - Installatie Totaal
Slimme warmtepompsturing in opmars door dynamische energiecontracten
 - Installatie Totaal
Miljardenrisico dreigt bij uitblijven verduurzaming Nederlandse energievoorziening
 - Installatie Totaal
ABN AMRO zet verduurzaming van bestaande woningen in een hogere versnelling
 - Installatie Totaal
SHK+E Messe Essen zit weer in de lift
 - Installatie Totaal
ATAG en Brink benoemen Emiel Holthof tot commercieel directeur Verwarming & Ventilatie
 - Installatie Totaal
Gebouwtechnologie Nederland officieel van start als gezamenlijke stem van de sector