Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20200422 Techniek nederland

Uitstellen onderhoud aan technische installaties is riskant

Techniek Nederland, de ondernemersvereniging van technisch dienstverleners, installatiebedrijven en de technische detailhandel, waarschuwt voor het verwaarlozen van technische installaties. Doekle Terpstra deed 20 april op BNR Nieuwsradio nog maar eens een dringende oproep om technische installaties vooral niét te verwaarlozen. “Onderhoud uitstellen levert vroeg of laat gevaarlijke situaties op”, zei hij in de ochtenduitzending van Bas van Werven.

Overheid moet weer gaan controleren

Leden van Techniek Nederland constateren regelmatig dat gebouweigenaren en beheerders onderhoud, keuringen en inspecties opschorten. Dat gebeurt zelfs met werkzaamheden die wettelijk verplicht zijn. Zulk uitstel kan leiden tot riskante situaties én tot onnodig energieverbruik.

Eerder deze maand stuurde Techniek Nederland al een brief naar de ministeries van Binnenlandse Zaken en Economische Zaken en Klimaat én naar de Tweede Kamer. Daarin waarschuwden we samen met FME (de koepel van de technologische industrie) voor het op de lange baan schuiven van de controle van technische installaties. Techniek Nederland en FME vinden dat de overheid zo snel mogelijk weer moet controleren op de uitvoering van verplicht onderhoud, keuringen en inspecties.

Breng bewoners en gebruikers niet in gevaar

In het interview bij BNR Nieuwsradio drong Terpstra er bij vastgoedpartijen op aan om de veiligheid niet onder druk te zetten en afspraken na te komen. “Opdrachtgevers aarzelen, maar dat is onnodig. Dankzij het protocol ‘Samen veilig doorwerken’ kunnen onderhoud, inspecties en keuringen veilig worden uitgevoerd.” Met de veiligheid van installaties komt volgens de voorzitter ook de veiligheid van bewoners en gebruikers van het vastgoed in gevaar. “Dat moeten we voorkomen.”

Bron: Techniek Nederland

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Voorlopige aanslag kan startende bouwondernemer meer financieel overzicht geven
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027
 - Installatie Totaal
InstallTech & Bouw moet de bouw- en installatiesector dichter bij elkaar brengen
 - Installatie Totaal
Miasin, KTC, Intercable Tools en Grid Design Solutions verhuisd
 - Installatie Totaal
Warmtenetwerk Award 2026: nomineren kan tot 21 september
 - Installatie Totaal
Waterstof opgenomen in richtlijnen voor gasinstallaties