Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20220902 ISSO Handboek Installatietechniekjpg

Resultaten bekend van onderzoek naar Handboek Installatietechniek

Handboek Installatietechniek is een begrip voor veel installatie professionals. Het huidige Handboek Installatietechniek wordt de komende periode geactualiseerd en aangevuld. Om de nieuwe versie, het ‘Handboek bouw- en installatietechniek’, goed te laten aansluiten bij de behoefte van de professionals heeft ISSO onderzoek gedaan naar hoe de kennis uit het huidige handboek installatietechniek wordt toegepast.

Resultaten

Uit het onderzoek blijkt dat professionals de kennis uit het handboek vooral als naslagwerk gebruiken. Vooral de kennis over installatieontwerp en klimaatregelingen wordt veel gebruikt. Thema’s die professionals graag terug zien in de nieuwe versie zijn:

• Ventilatiekanalen
• Duurzaamheid
• Energietransitie
• Legionellapreventie
• Geluid, warmteverlies en koellast.

De volledige rapportage van de uitkomsten is hier terug te lezen.

Reeks van 9 delen

Het nieuwe Handboek bouw- en installatietechniek bestaat uit 9 delen: Basis, Bouwfysica, Bouwtechniek, Werktuigkundige installaties, Binnenklimaat techniek, Sanitairtechniek, Elektrotechnische installaties, Duurzame energie techniek, en Model kwaliteitsborging gebouwde omgeving. Al deze delen verschijnen één voor één nog dit jaar en de komende jaren. Daarmee vervangt dit omvangrijke naslagwerk op den duur het voormalige Handboek Installatietechniek.

Deel 1 Basis

Deel 1, Basis bevat de grondbeginselen van de techniek, technische inzichten en ontwerpuitgangspunten. Het benoemt ook eenheden en symbolen, vloeistoffen, gassen en vochtige lucht, thermodynamica, stromingsleer, warmteoverdracht, vochttransport en condensatie. Deel 1 Basis verschijnt binnenkort op ISSO Open.
Naar de resultaten

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Voorlopige aanslag kan startende bouwondernemer meer financieel overzicht geven
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027
 - Installatie Totaal
InstallTech & Bouw moet de bouw- en installatiesector dichter bij elkaar brengen
 - Installatie Totaal
Miasin, KTC, Intercable Tools en Grid Design Solutions verhuisd
 - Installatie Totaal
Warmtenetwerk Award 2026: nomineren kan tot 21 september
 - Installatie Totaal
Waterstof opgenomen in richtlijnen voor gasinstallaties