Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20250331 ISSO Bouwzo

Nieuwe ISSO-publicatie biedt strategieën voor comfortabelere zomers

Met de toenemende zomertemperaturen groeit de noodzaak om oververhitting van gebouwen al in de ontwerpfase aan te pakken. ISSO heeft daarom het rapport 110820 Integraal Ontwerpen voor Zomercomfort gepubliceerd. Dit document biedt bouwprofessionals een integrale aanpak om een gezond en comfortabel binnenklimaat te realiseren. Het rapport is beschikbaar op BouwZo.nl.

Vier lagen van koeling
Een centrale strategie in het rapport is het principe van ‘Lagen van Koeling’. Deze aanpak omvat vier hoofdcategorieën: het creëren van een koele omgeving, het weren van warmte, passieve koeling en energiezuinige actieve koelsystemen. Er wordt sterk gefocust op passieve maatregelen zoals zonwering, thermische isolatie en innovatieve technieken, waaronder Phase Change Materials (PCM) en microklimatisering.

Gezondheid en regelgeving
Oververhitting heeft niet alleen invloed op wooncomfort, maar brengt ook gezondheidsrisico’s met zich mee. Kwetsbare groepen, zoals ouderen en chronisch zieken, lopen het grootste risico. Daarom pleit ISSO voor strengere regelgeving en een bredere benadering dan de huidige TOjuli-eis.

Ontwerp en bewonersgedrag
Naast technische oplossingen benadrukt het rapport het belang van bewonersgedrag. Veiligheidsmaatregelen zoals afgesloten ramen kunnen bijvoorbeeld de effectiviteit van passieve koeling beperken. Ontwerpers moeten hiermee rekening houden om de beste oplossingen te bieden.

Met deze publicatie krijgen bouwprofessionals concrete handvatten om gebouwen beter bestand te maken tegen hitte. Het rapport 110820 Integraal Ontwerpen voor Zomercomfort is te vinden op BouwZo.nl.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027
 - Installatie Totaal
InstallTech & Bouw moet de bouw- en installatiesector dichter bij elkaar brengen
 - Installatie Totaal
Miasin, KTC, Intercable Tools en Grid Design Solutions verhuisd
 - Installatie Totaal
Warmtenetwerk Award 2026: nomineren kan tot 21 september
 - Installatie Totaal
Waterstof opgenomen in richtlijnen voor gasinstallaties
 - Installatie Totaal
Flexicharge opent nieuwe fabriek in Den Bosch