Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT202012 650x383 Geothermie NL proosten

Nieuwe brancheorganisatie Geothermie Nederland 1 januari 2021 van start

Geothermie Nederland is de naam voor de nieuwe brancheorganisatie voor geothermie die vanaf 1 januari 2021 van start gaat. De bestaande organisaties Platform Geothermie (2002) en DAGO (2014) gaan op in deze nieuwe organisatie. Op 10 en 11 december stemden de leden van DAGO en de deelnemers van Platform Geothermie in met het samengaan van beide organisaties in één brancheorganisatie.

Vereniging van belangen voor verduurzaming Nederland

De nieuwe organisatie verenigt alle ondernemingen en organisaties met een zakelijk belang in de geothermiesector. De leden gaan de uitdagingen in de geothermiesector gezamenlijk verder oppakken met Geothermie Nederland als centrale verbinder voor belangenbehartiging, kennisopbouw, innovatie, draagvlakcreatie, informatievoorziening én ontmoeting. Geothermie Nederland en haar leden zetten zich in om geothermieprojecten te ontwikkelen en te exploiteren en leveren hiermee een tastbare bijdrage aan de warmtetransitie en verduurzaming van Nederland.

Lidmaatschap voor zakelijk belanghebbenden

Radboud Vorage, voorzitter Geothermie Nederland: “Als één organisatie bundelen we nu alle kennis over geothermie in Nederland, dat is voor onze leden en voor de energietransitie van groot belang.” In principe blijven de leden van DAGO en de deelnemers van Platform Geothermie lid van de vereniging. Ook andere partijen die deel uitmaken van de geothermiesector kunnen lid worden van Geothermie Nederland. De vereniging gaat met circa 75 leden van start. Overheidsorganisaties worden aangemoedigd ‘kennispartner’ te worden. Zo kunnen ze uit de eerste hand kennis en praktijkervaring opdoen en meepraten over de uitdagingen waar de sector voor staat. Hiermee wil Geothermie Nederland een actieve bijdrage leveren aan de warmtetransitie en de beschikbaarheid van duurzame en betaalbare warmte voor burgers en bedrijven.

Uitdagingen voor de ontwikkeling van geothermie

Frank Schoof, vice-voorzitter Geothermie Nederland: “Met deze stap bundelt de aardwarmtesector haar krachten en wordt ze de woordvoerder voor de totale geothermiesector”. De komende jaren zijn cruciale jaren voor de ontwikkeling van geothermie in Nederland. De verwachtingen ten aanzien van geothermie zijn groter dan ooit tevoren. Daarnaast worden er hoge eisen aan veiligheid gesteld en aan de communicatie met de omgeving en is het draagvlak voor geothermieprojecten niet altijd vanzelfsprekend. De brancheorganisatie wil, samen met haar leden, gericht aan deze uitdagingen werken.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Installateurs zien brandrisico rond feestdagen afnemen
 - Installatie Totaal
Sector zet grote stap richting circulaire standaarden voor luchtbehandeling
 - Installatie Totaal
Nieuwe voorzitter voor branchevereniging APPLiA Nederland
 - Installatie Totaal
De volgende generatie collectieve warmtesystemen begint bij het ontbijt
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Technieksector waarschuwt: zonder stabiel beleid loopt tekort aan vakmensen verder op
 - Installatie Totaal
Woningbouw herstelt in 2025 en zet koers naar 100.000 nieuwe huizen per jaar
 - Installatie Totaal
Wilo versterkt nationale wateraanpak met branchepartnerschap Techniek Nederland
 - Installatie Totaal
Hybride warmtepomp krijgt stevige steun in formatierapport en positieve agenda