Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT202105 Techniekopleidingnl

Nederlanders hebben weinig interesse in omscholing naar techniek

Een vijfde van de Nederlanders heeft serieuze interesse in technische omscholing. Mannen (29%) overwegen omscholing naar de techniek vaker dan vrouwen (11%), zo blijkt uit onderzoek door TechniekOpleiding.nl onder ruim 1.500 werkende Nederlanders. Het animo in verschillende sectoren die bovengemiddeld onder druk staan door de coronacrisis is opvallend genoeg laag. Van de Nederlanders die actief zijn in de sector toerisme & luchtvaart zegt slechts 17 procent omscholing naar de techniek serieus te overwegen. Ook in de horeca en de cultuur-, sport- en recreatiesector is er weinig interesse in omscholing naar een technisch beroep (respectievelijk 21% en 3%).

Mensen werkzaam in sectoren die minder hard geraakt zijn door de coronacrisis lijken wel bovengemiddeld geïnteresseerd in omscholing naar de techniek. Van de mensen werkzaam in de financiële dienstverlening, landbouw, bos en visserij, telecommunicatie en industrie- en nutsbedrijven overweegt 30 tot 33 procent serieus om zich om te scholen naar de technische sector.

Omscholing: waar te beginnen?

Het zijn met name praktische drempels die Nederlanders lijken te weerhouden van een omscholing naar de techniek. Zo weet vier op de tien (39%) niet waar ze zouden moeten beginnen bij een omscholing en zegt de helft (49%) niet te weten waar ze terecht kunnen voor een omscholingssubsidie. Een kwart (26%) denkt dat omscholen te lang duurt.

John Huizing, directeur bij TechniekOpleiding.nl: “Een van de problemen van het personeelstekort binnen de techniek is het gebrek aan nieuwe aanwas. Uit dit onderzoek blijkt dat er praktische drempels zijn voor veel Nederlanders om omscholing naar de techniek te overwegen. Het is daarom zaak deze drempels te verlagen. Met TechniekOpleiding.nl voorzien we mensen met interesse voor technische omscholing van belangrijke informatie én inspiratie. We geven mensen met allerlei beroepsachtergronden gericht advies over hun loopbaanperspectief en subsidiemogelijkheden hiervoor. Vaak blijkt dat je veel sneller aan de slag kan in een aantrekkelijke technische functie dan je zou verwachten.”

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Gebouwtechnologie Nederland officieel van start als gezamenlijke stem van de sector
 - Installatie Totaal
Dooi legt verborgen vorstschade bloot in woningen en gebouwen
 - Installatie Totaal
ISSO brengt circulair installeren praktisch in kaart
 - Installatie Totaal
Sneeuw en ijs grootste winterrisico voor buitenunits warmtepompen
 - Installatie Totaal
Meer dan een derde van Nederland houdt de thermostaat in de winter op 19 graden
 - Installatie Totaal
Techniekwerkgevers laten mbo-eis vaker los
 - Installatie Totaal
Installateurs voorbereid op winterse cv-storingen
 - Installatie Totaal
Oliebollen zorgen voor piek in afvoerproblemen