Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20210803 ISSO cijfers en tabellen smal 1

Duurzame energie centraal in Praktijkboek Energiecijfers en -tabellen

ISSO heeft het Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen (versie 2021) uitgebracht. Dit Praktijkboek bevat kentallen over energiegebruik en de energiebesparing van diverse maatregelen. De online versie was al beschikbaar via ect.isso.nl.

Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen is interessant voor adviseurs op het gebied van energie, milieu, techniek en innovaties, voor installateurs en energiebedrijven, en voor beleidsmakers bij milieudiensten en gemeenten die aan de gang gaan met energiemaatregelen. De gegevens helpen ook bij de keuze voor maatregelen die tot een duurzamere gebouwde omgeving leiden.

Duurzame energieopwekking

De onderwerpen in deze vernieuwde Energiecijfers en –tabellen zijn hetzelfde als in de vorige editie [2007]. In dit nieuwste werk komen alle kentallen aan bod: van ‘elektriciteitsprijzen’ tot ‘milieubelastingen’, van ‘warmte’ tot ‘hernieuwbare energie’ en alles ertussenin. Wel zijn wat feiten weggelaten of juist toegevoegd. Zo is het aandeel energieverbruiksgetallen en kentallen over beweegbare brugdelen kleiner geworden. Het thema duurzame energieopwekking is daarentegen uitgebreid. Om die reden is de naam gewijzigd in Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen.

ECT online

Dit naslagwerk werd oorspronkelijk uitgegeven door SenterNovem (RVO) onder de naam Cijfers & Tabellen. In 2018 zijn RvO en ISSO begonnen aan de herziening van deze uitgave. Eerst verscheen de online versie, te raadplegen via ect.isso.nl. Op ect.isso.nl is de data eenvoudig te doorzoeken en bijvoorbeeld te gebruiken in rapporten. De online versie van Energiecijfers en -tabellen is gratis beschikbaar.

Bestellen Praktijkboek

De papieren editie van Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen is te bestellen via ISSO Open.

De ontwikkeling van dit Praktijkboek is mede tot stand gekomen door financiële bijdragen van RVO, Techniek en WijTechniek.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Warmteskid van Energy Bridge wint Energie Innovatie Award 2026
 - Installatie Totaal
Nieuwe richtlijn moet kwaliteit woningventilatie na onderhoud aantoonbaar maken
Strategische overname versterkt positie van beide bedrijven binnen de W-markt

Koninklijke Oosterberg neemt per 5 oktober 2026 - Installatie Totaal
Koninklijke Oosterberg neemt Cevetech over
 - Installatie Totaal
Warmtepompinstallateurs kunnen eind 2026 extra drukte verwachten
 - Installatie Totaal
Viega Nederland verhuist naar nieuwe locatie in Almere
 - Installatie Totaal
Nederlanders stellen onderhoud van cv-ketel te vaak uit
 - Installatie Totaal
Vijf vragen over de nieuwe Wtta
 - Installatie Totaal
‘Lever een installatie zoals je die zelf thuis ook wil hebben’
Installateur aan het woord