Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20220707 1 Armacell Werk Mnster

Armacellbreidt uit met filiaal in Münster, Duitsland

Armacell, wereldwijd marktleider in flexibel schuim voor isolatie van technische installaties, heeft de buiten gebruik gestelde fabriek van Knauf Ceiling Solutions GmbH & Co. KG in Münster, Duitsland, overgenomen.

Met de nieuwe investering breidt Armacell zijn productie- en opslagfaciliteiten uit, evenals zijn mogelijkheden voor onderzoek en ontwikkeling (O&O) om isolatieproducten van de volgende generatie te ontwikkelen.

Door de uitbreiding zal Armacell Münster een voortrekkersrol spelen als centre of excellence voor flexibele elastomere schuimproducten en blijven fungeren als de belangrijkste productiehub voor Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA).

Malte Witt, Armacell Vice President EMEA en Chief Marketing Officer, zei over de investering het volgende: "Onze succesvolle reis in Duitsland begon in 1960, gevolgd door de oprichting van de eerste ArmaFlex productiefaciliteit in 1967. Het veiligstellen van de nieuwe locatie geeft ons de kans om onze industriële voetafdruk uit te breiden en met vertrouwen naar de toekomst te kijken."

De investering zal op lange termijn voordelen opleveren voor Armacell, aangezien ze zal bijdragen tot de uitbreiding van het lokale personeelsbestand en de klanten nog beter van dienst zal zijn.

"De locatie in Münster is ideaal voor Armacell en biedt gemakkelijke transportroutes naar onze kernmarkten in de regio", voegt Daniel Hötger, General Manager Operations EMEA van Armacell, toe. "Dit zal onze inspanningen op het gebied van duurzaamheid verder versterken, in de eerste plaats door energiebesparende producten en oplossingen te ontwikkelen en te produceren, en vervolgens door onze transportvoetafdruk aanzienlijk te verkleinen."

De totale omvang van de fabriek in Münster zal ongeveer 225.000 m2 bedragen, waarbij de nieuw aangekochte locatie goed is voor 61.000 m2.

Bijschriften:
(1) Door de overname groeit de vestiging van Armacell in Münster tot ca. 225.000 m2

(2) van links naar rechts): Anatol R. Alliger (Operations & Supply Chain Manager EMEA, Knauf), Karl Wenig (Managing Director CS/EMEA, Knauf), Daniel Hötger (General Manager Operations EMEA, Armacell), Christian Krauß (General Manager Operations EMEA, Armacell) en Stefan Garmann (General Manager Europe North, Armacell)

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Prestatiegaranties voor warmtepompen: van testlab naar praktijk
 - Installatie Totaal
Clima Direct en Warmteservice breiden samenwerking uit voor landelijke distributie Hisense Hi-Hybrid R290
 - Installatie Totaal
VSK+E 2026: de installatiebranche tussen traditie en transitie
 - Installatie Totaal
Installatiebedrijf uit de provincie Overijssel
Installateur aan het woord
 - Installatie Totaal
Batterijopslag groeit terwijl zonne-energie afvlakt
 - Installatie Totaal
Onderzoek toont aan dat hybride warmtepomp netcapaciteit nauwelijks belast
 - Installatie Totaal
4PS breidt Europese activiteiten uit met nieuw kantoor in Frankrijk
 - Installatie Totaal
Nieuwe meetmethode voor hittestress in woningen op komst