Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20250127 Wij Techniek web 805

Subsidies en tegemoetkomingen voor ontwikkeling in de installatiebranche

Wij Techniek biedt een breed scala aan subsidies en tegemoetkomingen voor werkgevers en medewerkers in de technische installatiebranche. Dit ontwikkelingsfonds ondersteunt vakmensen om zich te blijven ontwikkelen en mee te gaan met de snelle veranderingen in het vakgebied. Of je nu een starter bent of een doorgewinterde professional, bijblijven is essentieel.

Subsidies en tegemoetkomingen in 2025

Het bestuur van Wij Techniek heeft de tegemoetkomingsbedragen voor 2025 vastgesteld. Deze gelden vanaf 1 januari 2025 en zijn als volgt:

RTI (Regeling Technische Installaties):

De specifieke bedragen zijn te vinden op de RTI-pagina van Wij Techniek.


OSR (Opleidings- en Scholingsregeling):

Bedrijven ontvangen een saldo dat bestaat uit een basisbedrag van € 1.000,- plus € 100,- per medewerker.


STIP (Subsidie voor Leerlingbegeleiding):

Bedrijven ontvangen € 700,- per zes maanden voor de begeleiding van leerling-werknemers die in 2025 zijn gestart met hun opleiding. Voor trajecten gestart in 2024 is dit bedrag € 650,-.


EVC (Erkenning van Verworven Competenties):

Voor EVC-trajecten geldt een vergoeding van € 1.400,- per traject.

Aanvragen van tegemoetkomingen

Werkgevers kunnen eenvoudig een vergoeding aanvragen via Wij Techniek Declaraties. Dit platform biedt inzicht in scholingstegoeden en is 24 uur per dag toegankelijk. "Wij stimuleren werkgevers om gebruik te maken van deze regelingen," aldus de organisatie.

Met de vergoedingen en trainingen van Wij Techniek kunnen professionals in de installatiebranche zich verder ontwikkelen en voorbereid blijven op de uitdagingen van de toekomst. Meer informatie over de regelingen is te vinden op de website van Wij Techniek.

Bron: Wij Techniek

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027
 - Installatie Totaal
InstallTech & Bouw moet de bouw- en installatiesector dichter bij elkaar brengen
 - Installatie Totaal
Miasin, KTC, Intercable Tools en Grid Design Solutions verhuisd
 - Installatie Totaal
Warmtenetwerk Award 2026: nomineren kan tot 21 september
 - Installatie Totaal
Waterstof opgenomen in richtlijnen voor gasinstallaties
 - Installatie Totaal
Flexicharge opent nieuwe fabriek in Den Bosch