Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Persbericht Stabiplan 1

Stabiplan breidt uit naar Duitsland

Gijs Willem Sloof, algemeen directeur van Stabiplan: “De start van onze Duitse vestiging markeert een belangrijke stap in onze Europese uitbreiding. Wat betreft MEP is Duitsland een van de leidende Europese landen. Door middel van deze nieuwe vestiging kunnen wij onze Duitse klanten optimaal van dienst zijn. Wij verwachten dat de BIM-adoptie in Duitsland aanzienlijk zal toenemen de komende jaren. Onze software oplossingen zijn de beste manier om gebruik te maken van de kracht van Autodesk platformen voor MEP.”
Bovendien heeft de Duitse overheid aangegeven BIM leidend te willen maken binnen de gebouwinstallatiebranche, zoals aangekondigd in het BIM-stappenplan dat door het kabinet werd aangenomen. Vanaf 2020 eist de Duitse overheid van bedrijven samen te werken middels een 3D-model. Tot die tijd wordt BIM gefaseerd ingevoerd.

Naast uitgebreide geïntegreerde ontwerpsoftware biedt Stabiplan grafische- en technische product- en artikelinformatie aan op MEPcontent.eu. Deze website zorgt voor up-to-date handelsinformatie en andere relevante data van fabrikanten. Het platform is de belangrijkste bron voor BIM content voor MEP in huidige bestandsvormen (inclusief, maar niet beperkt tot, DWG en RVT). Op MEPcontent.eu is staan al meer dan 500.000 producten van meer dan 250 (internationale) fabrikanten. De producten zijn gemaakt in nauwe samenwerking met, ook voor de Duitse branche, toonaangevende fabrikanten zoals bijvoorbeeld ACO Haustechnik, Alpha innotec, BDR Thermea, Bosch Thermotechnik, Flamco, Geberit, Grundfos, Mitsubishi, OBO Bettermann, Oventrop, Radson, Spelsberg, Sphinx, TROX, Vaillant en Viega.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Meldingen over malafide installatiebedrijven blijven sterk toenemen
 - Installatie Totaal
Nieuw ISSO-Kleintje helpt gebouwverantwoordelijken bij duurzaam beheer en onderhoud
 - Installatie Totaal
Uitstel vervanging cv-ketel vertraagt verduurzaming woningen
 - Installatie Totaal
Vaker brand in meterkasten door zwaardere belasting van elektrische installaties
 - Installatie Totaal
NEN herziet norm voor waterprestatie van woningen en zoekt experts
 - Installatie Totaal
Zzp’ers blijven ondanks strengere regels overtuigd van ondernemerschap
 - Installatie Totaal
ROVC en TechTec openen nieuw TechCenter voor koude- en klimaattechniek in Almere
 - Installatie Totaal
ISSO actualiseert kennisdocument over vloerverwarming en vloerkoeling