Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20250304 Hoppenbrouwers

Slimmer omgaan met zonnestroom: vijf praktische tips

Per 1 januari 2027 wordt de salderingsregeling voor zonnepanelen afgeschaft. Dit betekent dat huishoudens de stroom die ze terugleveren aan het net niet langer kunnen verrekenen met hun eigen verbruik. Bovendien voeren steeds meer energieleveranciers terugleverkosten in. Deze veranderingen beïnvloeden de financiële voordelen van zonnepanelen.

Technisch dienstverlener Hoppenbrouwers deelt daarom vijf tips om slimmer om te gaan met zelf opgewekte zonne-energie. Zo loont het om elektrische apparaten overdag te gebruiken, een thuisbatterij te overwegen en een energiemanagementsysteem in te zetten. Ook een warmtepomp kan helpen om opgewekte stroom efficiënter te benutten. Tot slot is het verstandig om het energiecontract te controleren: dynamische tarieven kunnen kansen bieden om stroom op de goedkoopste momenten te gebruiken.

Bij een dynamisch contract kan de stroomprijs zelfs negatief zijn. “Met een EMS of thuisbatterij kun je dit slim aansturen: je slaat de opgewekte energie tijdelijk op of gebruikt het wanneer voor jou voordelig is, zodat je kosten bespaart én optimaal gebruikmaakt van je eigen energieopwekking,” aldus Hoppenbrouwers.

Bron: Hoppenbrouwers

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Veel installatieondernemers bereiden zich voor op overdracht of overname
 - Installatie Totaal
Reddion ontstaat uit fusie Post Luchtkanalen en Vink Projects
 - Installatie Totaal
Interduct bundelt ventilatie- en filterassortiment in nieuwe B2B-webshop
Ventilatie en luchtbevochtiging
 - Installatie Totaal
Clima Direct breidt uit naar België met directe levering en ondersteuning voor installateurs
 - Installatie Totaal
Website Security Check helpt ook kleine installatiebedrijven cyberrisico’s in beeld te brengen
 - Installatie Totaal
Uitstel verduurzaming woning kan leiden tot hogere kosten
 - Installatie Totaal
Van Dorp breidt activiteiten uit met overname van Kop Groep
 - Installatie Totaal
Warmteservice zet in op saamhorigheid met Oranjecampagne rond WK
Verwarming en koeling