Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20250821 De warmte web 504

Oude woningen helemaal niet moeilijk te verduurzamen

Juist woningen met een label G, F of E kunnen in één keer de grootste stappen maken in energielabel aldus Sander Wapperom van DeWarmte. "Door enkel een hybride warmtepomp te installeren, zien wij al een stijging van vier stappen in het energielabel. En dat is helemaal niet ingewikkeld". 

In de woningmarktmonitor van ABN Amro wordt benadrukt dat woningen met energielabel F en G nauwelijks verdwijnen. Dit komt doordat het vaak oudere woningen betreft, die zich moeilijk laten isoleren of waar bepaalde opties zoals spouwmuurisolatie onmogelijk zijn. "Toch betekent dit niet dat verduurzaming onmogelijk is; integendeel. Juist in deze woningen kan een hybride warmtepomp een groot verschil maken", aldus Wapperom. 

Volledig van het gas afgaan is in minder goed geïsoleerde huizen meestal niet haalbaar. Maar met een hybride warmtepomp kun je al zo’n 80 procent op het gas besparen. Wapperom: "En dat is precies waar de grootste impact zit: hoe hoger het gasverbruik, hoe meer er te winnen valt. Bij een woning met label G zien we dat een hybride warmtepomp het energielabel vaak kan verbeteren tot label C. Deze sprong heeft niet alleen een positief effect op de duurzaamheid, maar ook op de woningwaarde: gemiddeld stijgt die in dit geval met 11 procent (Brainbay, 2025). Daarnaast bespaar je direct op de energierekening, waardoor er ruimte ontstaat om later te investeren in andere verduurzamingsmaatregelen." 

"Steeds meer warmtepompen zijn geschikt voor oudere woningen. Onze warmtepompen zijn bijvoorbeeld zo ontwikkeld dat we ze op verschillende plekken kunnen aansluiten op de bestaande leidingen. Hierdoor zijn we niet afhankelijk van de plaats van de cv-ketel en kan de beste locatie worden gekozen, ook in oude woningen. Bovendien zorgt het hoge vermogen van onze warmtepompen ervoor dat ook in minder goed geïsoleerde huizen voldoende wordt bespaard."

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Nieuwe cao dakdekkers: 7,75 procent loonsverhoging en regeling voor eerder afbouwen werk
 - Installatie Totaal
24-uursstaking bij Villeroy & Boch na vastgelopen cao-overleg
 - Installatie Totaal
Nieuwe ontwerprichtlijn moet ventilatiefouten bij renovaties definitief aanpakken
 - Installatie Totaal
Solar Solutions Amsterdam 2026: meer verdieping, meer praktijk, meer impact
 - Installatie Totaal
Connected verwarmingsregeling biedt groeikansen voor HVAC installateurs
 - Installatie Totaal
Hamapo pakt NVKL Koeltrofee 2026 met innovatieve cascadeschakelaar
 - Installatie Totaal
Netcongestie hoeft geen rem te zijn dankzij bestaande techniek
 - Installatie Totaal
Installatiebedrijven De Haan en Breman ontvangen Techniek Inclusief Award 2026