Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20231013 Oventrop AQH High Flow Q Tech afsluiter

Nieuwe Oventrop zoneregeling voordelig bij 4-pijpssysteem

Voor gestapelde woningbouw met een 4-pijps warmtepompsysteem biedt Oventrop een verbluffend eenvoudige zoneregeling. Inclusief energiezuinige dynamische debietregeling op twee flows!

Oventrop ClimaCon F 316 thermostaat voor 6-weg kogelkranen

Je maakt nu in recordtijd een perfecte zoneregeling voor een 4-pijpssysteem. Oventrop introduceert de ClimaCon F 316 ruimtethermostaat, speciaal ontwikkeld voor combinatie met 6-weg kogelkranen en eenvoudig te configureren via smartphone.

Deze unieke oplossing is bijzonder kostenefficiënt bij elk 4-pijpssysteem. In gestapelde woningbouw met een warmtepompsysteem en vloerverwarming-koeling. Maar ook in gebouwen met verwarmings- en koelplafonds.

Stand-alone oplossing, geen GBS-koppeling nodig

Het mooie van deze Oventrop zoneregeling is bovendien dat hij stand-alone werkt. In grote gebouwen gaan dit soort regelingen via het gebouwbeheersysteem (GBS) en dat is te
duur voor één of twee regelingen. De ClimaCon F 316 voorziet dus in een grote behoefte.

Snelle modulaire zoneregeling voor 4-pijpssystemen

Naast tijd, ruimte en kosten bespaart deze oplossing ook extra energie. Dynamisch regelen is namelijk mogelijk op twee flows. De flow is dus altijd optimaal, zowel bij verwarmen als koelen.

De Oventrop zoneregeling met dynamische debietbegrenzing bestaat uit:

Oventrop ClimaCon F 316 ruimtethermostaat.
Oventrop Optibal W6 6-weg kogelkraan met Oventrop Aktor R ST L aandrijving.
Oventrop Cocon QTZ drukonafhankelijk regelventiel met Oventrop Aktor M ST L aandrijver (0-10 V aansturing).

Goed om te weten:

• De ClimaCon F 316 is ook compatibel met andere 6-weg kogelkranen.
• Energiezuinig dynamisch regelen kan soms ook zonder Cocon QTZ. Als de volumestroom niet groter is dan de maximale 420 l/h van Oventrop AQH high flow dynamische ventielen, kunnen deze in de warmwateraanvoer worden toegepast.
• Voor een zoneregeling met statische debietbegrenzing volstaat een ClimaCon F 316 en een 6-weg kogelkraan met aandrijving.
• Nóg meer ruimte en installatiekosten besparen? Ontdek de Oventrop W-HTE systeemoplossing, ook ideaal in appartementencomplexen met een 4-pijps warmtepompsysteem.

Download hier de brochure Oventrop ClimaCon F 316

Ook interessant
 - Installatie Totaal
De volgende generatie collectieve warmtesystemen begint bij het ontbijt
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
De TEMPOMIX 3 wint in hoogte
Sanitair
 - Installatie Totaal
Vloerverwarming in de renovatie, hoe pak jij dat aan?
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Sanifos 110 GR biedt betrouwbare afvalwaterafvoer voor woningen
Sanitair
 - Installatie Totaal
Onderdeel defect? Lever het in
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Tibber introduceert Smart Battery voor beter benutten van thuisopslag
Zonne-energie
 - Installatie Totaal
Veiligheidsvoorzieningen beschermen drinkwater
Sanitair
 - Installatie Totaal
Giesen Elektro: van familiebedrijf naar slimme verlichting
Elektrotechniek en gebouwbeheer