Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20211025 Base Cube concentrisch

Eerste cv-ketelfabrikant stopt met productie van cv-ketels

Half november zet Itho Daalderop de volgende stap in haar missie om Nederland verder te verduurzamen. Dan wordt namelijk de allerlaatste cv-ketel geproduceerd. Dit betekent dat Itho Daalderop cv-ketels, waaronder de in Nederland bekende Base Cube, per 31 december 2021 niet meer verkrijgbaar zijn. Itho Daalderop is de eerste cv-ketelfabrikant ter wereld die stopt met de productie van cv-ketels.

Minder of helemaal geen gasverbruik meer

Hoewel het lijkt of de actuele energiecrisis met stijgende gasprijzen plotseling heeft geleid tot het besluit om te stoppen met cv-ketels, is dit zeker niet het geval aldus Bas Korte, CEO van Itho Daalderop. “Al in het jaar 2000 stond in onze missie dat wij op weg zijn naar een all electric society. Het op termijn stoppen met fossiele brandstoffen en het verlagen van de CO2-uitstoot staat sindsdien centraal in alles wat we doen. Het feit dat we zouden stoppen met cv-ketels hebben we vijf jaar geleden al aangekondigd. Hoewel wij er nog steeds voorstander zijn van dat we wereldwijd stoppen met fossiele brandstoffen als aardgas, zal het vooral in de bestaande bouw ook een kwestie zijn van stap voor stap gasverbruik verminderen.”

Focus op duurzame verwarmingsoplossingen

Bas Korte vervolgt: “Door te stoppen met cv-ketels kunnen we ons volledig gaan focussen op de ontwikkeling en productie van duurzame verwarmingsoplossingen, zoals hybride en all-electric warmtepompen. Vooral het ontwikkelen van nieuwe hybride warmtepompen zal bij ons veel aandacht krijgen, omdat de komende decennia voor een groot deel van de Nederlandse markt hybride oplossingen de eerste stap zullen zijn qua verduurzaming.”

Nieuwe hybride warmtepomp voor bijna elke Nederlandse woning

De focus van Itho Daalderop komt de komende jaren dus volledig te liggen op het ontwikkelen en op de markt brengen van nieuwe warmtepompen. Een mooi voorbeeld hiervan is Vincent; een hybride warmtepomp met een capaciteit van 4,5 kW die samenwerkt met elk merk cv-ketel. Door zijn vermogen en installatiegemak kan Vincent worden ingezet in het gros van de Nederlandse woningen.

Uiteraard zal de fabrikant nog vele jaren haar verplichtingen richting service en reserve-onderdelen nakomen.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Nieuwe software laat monteurs werken met spraak en foto's
Software
 - Installatie Totaal
Toekomstbestendige luchtbehandeling met natuurlijk koudemiddel R290
Ventilatie en luchtbevochtiging
 - Installatie Totaal
NIBE introduceert compacte 5 kW-monoblockwarmtepomp met R290
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Airco als (bij)verwarming, is dat een goed idee?
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Verlaag uw energieverbruik met de GREE Hombask warmtepompboiler
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
De nieuwe warmtepomp ATAG Energion is onthuld
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Betrouwbaar afsluiten met 10 jaar garantie: de WESER stopkranen van KEMPER
Sanitair
 - Installatie Totaal
Sanicompact maakt een toilet mogelijk in elke ruimte
Sanitair