Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT 2020 0220 Oventrop project Regucor 650 x 383 px

Van het gas af met de Oventrop Regucor energiebuffercentrale

In Goirle is Francesco Broers van het gas af. Met een Oventrop Regucor buffervat verzamelt hij nu warmte uit diverse alternatieve energiebronnen.

Vier energiebronnen

“De cv-ketel op gas is weg, ik heb de gasaansluiting weg laten halen en ben ook van het vastrecht af,” vertelt Broers in zijn vrijstaande gelijkvloerse woning. “Ik heb nu vier andere energiebronnen. Persoonlijk vind ik hout stoken een goed idee. Ik had in de woonkamer al een cv-houtkachel en nu in de kelder bovendien een pelletketel. Ook staan er zonnecollectoren op het dak, dat is drie. En als vierde is in dit buffervat een elektrisch verwarmingselement geplaatst, maar dat heb ik nog niet aangesloten. Als het goed is komen er nog extra PV-panelen bij.”

Stabiele factor

Francesco Broers heeft gekozen voor een Regucor buffervat van 800 liter. “Dat paste net in de kelder. Een houtkachel of pelletketel kan niet direct op maximaal zoals een gasketel. Om het systeem stabiel en rustig te maken is zo’n Oventrop energiebuffercentrale ideaal. En qua regeltechniek zit alles bij elkaar in de Regtronic.” Broers heeft de Oventrop Regucor aangesloten op twee verwarmingscircuits, een met hoge en een met lage temperaturen. Ook levert de Regucor warm tapwater, onder meer voor twee regendouches.

 

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Nieuwe PRO dimmer: smart dimmen (nu ook leverbaar met hub)
Elektrotechniek en gebouwbeheer
 - Installatie Totaal
Labelvrije composietmortel voor zware bevestigingen
Gereedschap
 - Installatie Totaal
E+E lanceert de nieuwe HTS401 vocht & temperatuursensor
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Spoelmaatregelen automatisch en naar behoefte uitvoeren met Kemper KHS hygiënespoelers
Sanitair
 - Installatie Totaal
GROHE Rapido Doucheframe: snel, gemakkelijk & veilig
Sanitair
 - Installatie Totaal
Smart Thermostaat: de nieuwste innovatie van WATTS
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Waterbesparing en drinkwaterhygiëne: hand in hand
Sanitair
 - Installatie Totaal
Samen sterk in klimaatoplossingen: Verwarmen en ventileren onder één dak
Verwarming en koeling