Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Tech Barometer practicum ROVC

Vacatures technische sector binnen half jaar vervuld

68 procent van de Nederlandse technische organisaties heeft gemiddeld nul tot twee vacatures per jaar uitstaan. Een opvallend laag aantal, gezien het stijgende tekort aan technici de afgelopen jaren. Van alle technische vacatures wordt driekwart (75%) binnen een half jaar ingevuld. Bij slechts 8 procent duurt de invulling langer dan één jaar. Dit toont ROVC, partner in trainingen en opleidingen voor technisch Nederland, aan in de eerste editie van de TechBarometer, een onderzoek uitgevoerd onder 1231 respondenten uit de technische branche. Het rapport geeft inzicht in de markt-, HR- en opleidingstrends binnen de techniek.

De ideale techneut

Het hebben van werkervaring is geen harde eis als het gaat om het aantrekken van uitvoerende technici op MBO-niveau. Soft skills staan daarentegen wel hoog op het wensenlijstje. Zo wordt betrokkenheid (39%) genoemd als zwaarstwegende eigenschap. Motivatie volgt op de voet met 31 procent. Een diploma op zak staat met slechts 12 procent op een derde plek.
John Huizing, algemeen directeur van ROVC: “Het is goed om te zien dat persoonlijke eigenschappen steeds belangrijker worden bij de selectie van technici. Technische kennis is immers altijd bij te spijkeren. Het feit dat iemand graag voor je wil werken of passie heeft voor zijn vak is vele malen belangrijker. Dit straalt af op de uitstraling van het bedrijf. De kans dat de techneut binnen afzienbare tijd het bedrijf verlaat is daardoor kleiner. Dat is mooi meegenomen, want alle tijd die de HR-afdeling niet hoeft te besteden aan het invullen van twee vacatures per jaar, komt ten goede aan andere werkzaamheden.”

Het rapport

De eerste editie van de ROVC TechBarometer geeft inzicht in alle relevante trends voor de techniek. Het rapport is gratis aan te vragen via de volgende link: www.rovc.nl/techbarometer.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
HEATEXPO 2026: De korte weg naar de Duitse warmte- en koudemarkt
 - Installatie Totaal
Bijna helft Nederlanders heeft weinig zicht op dagelijks energieverbruik
 - Installatie Totaal
Techniek Nederland: uitvoering plannen Miljoenennota vraagt om voorspelbaar beleid
 - Installatie Totaal
Aandeel zonnestroom stijgt naar 19,4 procent, groei nieuw vermogen vlakt af
 - Installatie Totaal
Voorlopige aanslag kan startende bouwondernemer meer financieel overzicht geven
 - Installatie Totaal
Energiekosten stijgen, voordeel warmtepomp neemt toe
 - Installatie Totaal
Start-ups zorgen voor frisse ideeën en nieuwe perspectieven op Chillventa 2026
Wie wordt de Ingenieur van het Jaar 2027? Vanaf 7 september kunnen kandidaten worden voorgedragen voor de Prins... - Installatie Totaal
Nominaties geopend voor Prins Friso Ingenieursprijs 2027