Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20211229 Solar Edge Three Phase Inverter with Synergy Technology product

SolarEdge lanceert nieuwe Synergy-omvormer

SolarEdge Technologies, wereldwijd toonaangevend in oplossingen voor slimme energie, maakt bekend dat zijn vernieuwde 3-fase omvormer met Synergy-technologie leverbaar is in de Benelux. De nieuwe versies leveren maximaal 100 kW op 400V-netten en 120 kW op 480V-netten. De SE100K-omvormer biedt tot 150% DC-oversizing om de energieproductie te maximaliseren en daarmee de winstgevendheid van grotere zonne-energie systemen te verbeteren. Daarnaast bevat de omvormer een ingebouwde nachtelijke PID-herstelfunctie. Deze PID-herstelfunctie (Potential Induced Degradation) voorkomt dat zonnepanelen na verloop van tijd minder presteren en daardoor minder energie kunnen produceren.

De omvormer introduceert bijvoorbeeld een innovatieve pre-commissioning functie. Die stelt installateurs in staat om volledig automatisch systeemcomponenten te valideren vanaf hun smartphones, nog vóór de aansluiting op het AC-net. Dit versnelt het installatieproces aanzienlijk. Mogelijke bedradings- of verbindingsproblemen kunnen ze namelijk al op voorhand signaleren en oplossen.

Daarnaast zorgt het modulaire lichtgewichtontwerp ervoor dat elke afzonderlijke unit kan worden geïnstalleerd door een team van twee personen, zonder dat daar specialistische apparatuur voor nodig is. Ook dat levert tijd- en kostenbesparingen op.

Uniek aan de Synergy-technologie van SolarEdge is dat die de omvormerfunctionaliteit opsplitst in drie onafhankelijke units. Die worden vervolgens aangestuurd via één beheerinterface. Dankzij deze oplossing wordt de uptime van het systeem verhoogd, want in het onwaarschijnlijke geval van een technische storing in de componenten die op één unit zijn aangesloten, blijft de rest van het systeem energie opwekken.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
De lineaire servomotoren van Resideo ontvangen PLUS X AWARD
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Rookgasafvoer renoveren zonder het dak op te moeten?
Elektrotechniek en gebouwbeheer
Gereedschap
 - Installatie Totaal
Boorbeperkingen geen obstakel meer voor bodemenergie
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
GROHE AquaBooster bespaart water in hospitalitysector
Sanitair
 - Installatie Totaal
Geberit CleanLine30 douchevloergoot bekroond
Sanitair
 - Installatie Totaal
CO₂-Impact calculator, direct inzicht in kosten en CO₂-uitstoot
Software
 - Installatie Totaal
ABB introduceert magneetvrije IE6-motor voor explosiegevaarlijke omgevingen
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Envistar Flex-serie verder uitgebreid
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling