Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
F3 quer

Nieuwe generatie landscape zonnecollector

De Wolf TopSon F3-1Q high perfomance vlakke plaat zonnecollector is gemaakt van ecologisch verantwoorde en ongemengde materialen, die toekomstbestendig zijn en gemakkelijk kunnen worden gesorteerd en gerecycled. De volledig afgesloten diepgetrokken aluminium behuizing uit één deel waarborgt een lange levensduur. Door de opbouw uit één deel wordt lekkage voorkomen, zoals vaak voorkomt bij collectoren opgebouwd uit meerdere delen. Dankzij de vormgeving van de aluminium achterzijde ontstaat een zeer robuust en stabiel geheel met een zeer licht gewicht van 41 kg, wat de montage vereenvoudigd.

Het warmteverlies wordt geminimaliseerd dankzij de 60 mm Rockwool thermische isolatie met additionele isolatie aan de zijkanten. De meander garandeert een gelijkmatige volumestroom en effectieve werking ook in de lage volumestroom modus. Het veiligheidsglas met een dikte van 3.2 mm is hagelslag veilig volgens EN-12975, thermische voorgespannen en heeft een verbeterde transparantie. De EPDM seal uit één stuk garandeert een solide afdichting.

Meerdere collectoren kunnen eenvoudig gekoppeld worden middels de compensatoren. Tot vijf collectoren kunnen vanaf één zijde worden aangesloten en een veld kan bestaan uit tien collectoren door deze aan twee zijdes aan te sluiten. Uiteraard kunnen grotere systemen met meerdere velden worden toegepast voor grote installaties voor bijvoorbeeld hotels, appartementen, zwembaden of sportcentra.

De zonne-energiesystemen van Wolf beginnen met voorraadvaten van 300 liter met 2 collectoren tot systemen met een meerlagen buffervat van 1000 liter met 6 collectoren. Vanaf 500 liter zijn er systemen ook geschikt voor CV-ondersteuning. Wolf biedt zonne-energiesystemen met voorraadvaten tot 5000 liter en systemen tot honderden collectoren.

Deze zonne-energiesystemen komen uiteraard in aanmerkingen voor de zeer aantrekkelijke ISDE subsidie regeling, welke is ingegaan per 1 januari 2016.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Nexus roestvrijstalen oplossingen voor moderne energie-efficiënte woningen
Sanitair
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Alles voor waterkwaliteit HVAC-systeem in compacte Reflex Greenbox
Sanitair
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Ontmoet ROBOT Vloerverwarming op de VSK+E 2026
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Equans: “Refbuster levert ons veel gemak en tijdsbesparing bij het ontmantelen van installaties”
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
ATAG lanceert hybride oplossing zonder buitenunit voor de Nederlandse zolder
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Viega op VSK+E: oplossingen voor energietransitie en drinkwaterhygiëne
Sanitair
 - Installatie Totaal
Werken over de grens: grip op meldingen en documenten
Software
 - Installatie Totaal
Compacte krachtpatser voor vraaggestuurde WTW-ventilatie
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling