Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20261103 Clima XL WEB1

Nexus Turbo: dubbele warmtewisselaars voor grote en kleine projecten

Nexus turbo combineert dubbele warmtewisselaars met praktische oplossingen voor veeleisende warmwaterinstallaties

De Nexus Turbo-serie is ontwikkeld voor projecten waarin hoge warmteoverdracht, compacte afmetingen en flexibiliteit samenkomen. Afhankelijk van de systeemconfiguratie slaat het vat warm tapwater op of produceert het dit hygiënisch volgens het doorstroomprincipe. Daarbij stroomt vers tapwater door de warmtewisselaars en neemt de warmte op uit het opgeslagen systeemwater.

Een vat van Duplex 2205 roestvast staal en warmtewisselaars van AISI 316L combineren mechanische sterkte met corrosiebestendigheid. De modellen van 135 en 300 liter zijn geschikt voor een maximale werkdruk van 6 bar in het vat, 10 bar in de warmtewisselaars en een bedrijfstemperatuur tot 95 °C.

IT20261103 Clima XL WEB2

Compacte systemen: prestaties bij beperkte ruimte

Voor projecten met weinig installatiehoogte is de Nexus Turbo 135 L slechts 905 mm hoog en 600 mm in diameter. Twee warmtewisselaars van elk 21 meter leveren samen 5,2 m² warmtewisselend oppervlak. Bij een grotere warmwaterbehoefte biedt de Nexus Turbo 300 L meer capaciteit, met dezelfde diameter van 600 mm. Het vat is 1.560 mm hoog en beschikt over twee warmtewisselaars van elk 29 meter, samen goed voor 7,6 m² warmtewisselend oppervlak. Beide modellen hebben energie-efficiëntieklasse A en 50 mm PU-isolatie om stilstandsverliezen te beperken. Ze ondersteunen zowel conventionele warmwateropslag als hygiënische productie volgens het doorstroomprincipe.

Grote systemen: voor hoge warmwaterbehoeften

Voor grotere projecten loopt de Turbo-serie door tot 500, 800 en 1.000 liter. De modellen van 800 en 1.000 liter zijn bedoeld voor installaties waarin krachtige warmtepompen worden gecombineerd met een hoge warmwaterbehoefte. Clima XL houdt deze grotere modellen op voorraad voor geplande projecten en urgente vervangingen.

IT20261103 Clima XL WEB3

Industriële systemen: restwarmte effectief benutten

Hetzelfde warmtewisselaarconcept biedt mogelijkheden voor industriële warmteterugwinning. In een passend ontworpen installatie kan teruggewonnen warmte worden overgedragen aan opgeslagen water voor later gebruik. De modelkeuze en systeemopbouw moeten aansluiten op de beschikbare warmtebron, temperaturen en vereiste capaciteit.

Bekijk de oplossingen in de webshop

In de Clima XL-webshop kunnen installateurs producten vergelijken en technische specificaties bekijken. De volledige Turbo-serie is beschikbaar via deb Clima XL-webshop.

Ook interessant
Fusion Studio TIFF File - Installatie Totaal
Douche-wc wordt toegankelijker voor de standaard badkamer
Sanitair
 - Installatie Totaal
Vloerverwarming installeren bij vorst? Voorkom problemen
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Holetherm NF-Flex: sterk in renovatie
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Ferroli introduceert warmtepompboiler AquaOpti met R290
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
DUCO introduceert compacte ventilatieroosters met optionele RC2-inbraakwerendheid
Ventilatie en luchtbevochtiging
 - Installatie Totaal
Helios GigaBox T120: krachtige ventilatie voor veeleisende toepassingen
Ventilatie en luchtbevochtiging
 - Installatie Totaal
Bekroonde warmtepomp heeft geen buitenunit nodig
Verwarming en koeling