Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20261006 nefit proline 1671x834

Nefit Bosch introduceert compacte HR-combiketel ProLine III

Nefit Bosch introduceert de ProLine III, een nieuwe generatie compacte HR-combiketels. Het toestel is vanaf november 2026 leverbaar in de uitvoeringen CW3, CW4 en CW5. De ProLine III krijgt voorlopig een plek naast de bestaande ProLine NxT en moet die serie op termijn vervangen. 

De ProLine III heeft volgens Nefit Bosch een afmeting van 65,5 x 39,5 x 28,5 centimeter. De serie bestaat uit een CW3-uitvoering van 20 kW, een CW4-uitvoering van 28 kW en een CW5-uitvoering met een vermogen tot 35 kW. Nefit Bosch stelt dat de CW4- en CW5-uitvoering daarmee de kleinste toestellen in hun klasse zijn. De ketels kunnen volgens de fabrikant zonder tussenruimte tegen de wand worden geplaatst en passen in een standaardkeukenkastje. 

Gericht op installatie en onderhoud

Bij de ontwikkeling heeft Nefit Bosch naar eigen zeggen samengewerkt met Nederlandse installateurs. Alle essentiële componenten zijn vanaf de voorzijde bereikbaar. De RVS-warmtewisselaar kan eveneens vanaf de voorkant worden gereinigd. Volgens de fabrikant hoeft bij periodiek onderhoud één branderpakking te worden vervangen, waar dat bij het vorige ontwerp twee pakkingen waren.

De hydrauliek bestaat uit glasvezelversterkt polyamide. Een enkele watervoerende spiraal moet zorgen voor een goede doorstroming en ontluchting. De warmtewisselaar is voorzien van een gekoelde branderdeur. Nefit Bosch geeft tien jaar garantie op het toestel. 

Toepassing in hoogbouw

De ProLine III is volgens Nefit Bosch onder meer ontwikkeld voor renovatieprojecten in hoogbouw. De fabrikant noemt daarbij de hoge toegestane drukval en de mogelijkheid om met lange individuele rookgasafvoeren en kleinere diameters om te gaan. Een geïntegreerde rookgaskeerklep is bedoeld voor toepassing bij collectieve rookgasafvoersystemen.

Voorbereid op Europese eisen

De nieuwe ketel voldoet volgens Nefit Bosch al aan eisen die vanaf 2027 van kracht worden. Daarbij noemt de fabrikant de Europese Drinkwaterrichtlijn voor materialen die met drinkwater in contact komen en de aangescherpte RoHS-eisen voor het gebruik van gevaarlijke stoffen in elektrische en elektronische apparatuur. 

De ProLine III is daarnaast voorbereid op hybride verwarming. Volgens Nefit Bosch is bijmenging van maximaal 20 procent waterstof mogelijk.

Primeur op Vakbeurs Energie 2026

De nieuwe ketel beleeft zijn primeur tijdens Vakbeurs Energie 2026. Alle uitvoeringen zijn vanaf november 2026 leverbaar. 
U kunt de ketel komen bekijken tijdens Vakbeurs Energie van 6 t/m 8 oktober in de Brabanthallen in Den Bosch. 

Meer informatie?
Nefit | Bosch
 - Installatie Totaal
Ook interessant
 - Installatie Totaal
Viessmann breidt intelligent energy-serie uit met Vitocal 300-G
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Slim gereviseerd inkopen: bespaar tot 20%
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Wat installateurs herkennen aan de Thermyo
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
DUCO toont ventilatie- en koeloplossingen op Vakbeurs Energie 2026
 - Installatie Totaal
Wat levert refurbished jou op?
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Klaar voor de F-gasregelgeving van 2027
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
GROHE biedt gratis praktijkgerichte, op maat gemaakte trainingen voor de installatiebranche