Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20210715 WTH vloerkoeling 650x383

Dé oplossing in woningen volgens de eisen van TOjuli en BENG

BENG en TOjuli

Zomers worden steeds warmer en hierdoor is oververhitting steeds vaker een probleem in moderne nieuwbouwwoningen. Met de komst van TOjuli en BENG zorgt de overheid ervoor dat er grenzen gesteld worden aan temperatuuroverschrijdingen in een woning, zodat woningen ook in de zomer comfortabel zijn. Woningen moeten vanaf 1 januari 2021 voldoen aan de eisen voor BENG en TOjuli.

Vloerkoeling

Temperatuuroverschrijdingen komt steeds vaker voor door betere isolatie en HR beglazing. Hierdoor komt warmte de woning wel binnen maar kan er niet zomaar meer uit. Vloerkoeling is dan een goede oplossing omdat bij veel projecten al slangen in de vloer liggen voor vloerverwarming. Er is dan namelijk sprake van actieve koeling en zo is TOjuli per definitie nul. Daarnaast worden veel nieuwbouwprojecten tegenwoordig al voorzien van warmtepompen.

Dé oplossing

De kunststof modulaire verdelers van WTH zijn uitermate geschikt voor vloerkoeling. In combinatie met een koudeopwekker aangestuurd vanuit de UMR2-regeling voldoet vloerkoeling aan de nieuwe wet- en regelgeving, waaronder BENG, TOjuli en het Bouwbesluit. De UMR2-regeling is geschikt voor vrijwel elke thermostaat en compatibel met alle soorten bronnen, voor zowel verwarmen als koelen.

Dat is nou wat je noemt: een klimaat waar je op kunt bouwen!

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Labelvrije composietmortel voor zware bevestigingen
Gereedschap
 - Installatie Totaal
E+E lanceert de nieuwe HTS401 vocht & temperatuursensor
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Spoelmaatregelen automatisch en naar behoefte uitvoeren met Kemper KHS hygiënespoelers
Sanitair
 - Installatie Totaal
GROHE Rapido Doucheframe: snel, gemakkelijk & veilig
Sanitair
 - Installatie Totaal
Smart Thermostaat: de nieuwste innovatie van WATTS
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Waterbesparing en drinkwaterhygiëne: hand in hand
Sanitair
 - Installatie Totaal
Samen sterk in klimaatoplossingen: Verwarmen en ventileren onder één dak
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
WATTS VISION® 2.0 – Meer rendement begint bij slim installeren
Verwarming en koeling