Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Interion 042026 14 breder

Bijna beschikbaar: De hybride warmtepomp zonder buitenunit

Vanaf juli wordt de hybride warmtepomp zonder buitenunit geleverd. Daarmee komt een compacte hybride verwarmingsoplossing beschikbaar voor woningen waar een buitenunit niet gewenst of niet praktisch is.

De ATAG Interion wordt volledig binnenshuis geplaatst, bijvoorbeeld op de zolder. De luchttoevoer en luchtafvoer verlopen via twee dakdoorvoeren. Daardoor is er geen buitenunit nodig in de tuin, aan de gevel of op het dak. Dat maakt de oplossing relevant voor situaties waarin ruimte, geluid of uitstraling een rol spelen.

In combinatie met de ATAG iQ-Hybrid cv-ketel ontstaat een overzichtelijke hybride installatie. De iQ-Hybrid beschikt over geïntegreerde hybride aansturing, waardoor de cv-ketel en warmtepomp als één systeem samenwerken. De warmtepomp levert het grootste deel van de warmte voor de woning. De cv-ketel zorgt voor het verwarmen van tapwater en voor aanvullend vermogen op zeer koude dagen.

Met deze combinatie tot 80% gas worden bespaard. De besparing hangt af van onder meer woningtype, isolatie, afgiftesysteem, bewonersgedrag en instellingen van de installatie.

De ATAG Interion werkt met het natuurlijke koudemiddel R290 en heeft een koudemiddelvulling van 150 gram. Daardoor zijn er geen extra veiligheidsmaatregelen nodig in de ruimte waar het toestel wordt geplaatst en zijn er geen restricties aan de locatie van plaatsing.

De oplossing is bedoeld voor bestaande rijwoningen, hoekwoningen en twee-onder-één-kapwoningen. Zelfs in sommige appartementen is het mogelijk de Interion te plaatsen.

Installateurs en woningeigenaren die de mogelijkheden willen verkennen, kunnen een vrijblijvende adviesaanvraag bij ATAG doen via: www.atagverwarming.nl/interion

Ook interessant
 - Installatie Totaal
HTS401: nauwkeurige meting van temperatuur en luchtvochtigheid
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Carrier introduceert AquaEdge 19MV4 voor koeling van AI-datacenters
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
STIEBEL ELTRON trainingen: van installatie tot storingsanalyse op afstand
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Ondersteuning bij de overstap: Easy Pro World
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
InLine 200XL + 100L: twee functies, één vat
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Gestapelde bouw slimmer verduurzamen
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
De R290-generatie van Nefit Bosch
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Bosch Compress 3800i: de allround monoblock
Verwarming en koeling