Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Zoetermeer van Oudenrijn 29 van 64 650 x 383

Bestaande woning van het gas af? BUVA biedt de oplossing

Wat als u een bestaande woning met een gasketel heeft en toch de transitie wilt inzetten naar duurzame energie?

De meeste Nederlandse woningen met een gasketel hebben afgiftesystemen die uitgelegd zijn op hoge temperatuur verwarming. In tegenstelling tot een gasketel, levert een warmtepomp een lage watertemperatuur. Door een gasketel te vervangen door een warmtepomp, zullen de bestaande afgiftesystemen een lagere capaciteit leveren waardoor de woning onvoldoende verwarmd kan worden. Hierdoor moeten veelal aanzienlijke wijzigingen (investeringen) worden doorgevoerd aan de afgiftesystemen in een bestaande woning voordat een warmtepomp toepasbaar is.

Doordat de BUVA EcoClimate hybride warmtepomp samenwerkt met een (hoog rendement) gasketel, hoeven er geen aanpassingen en hoge investeringen gedaan te worden aan de afgiftesystemen in de woning en wordt het gasverbruik voor verwarming tot wel 90% gereduceerd! De hybride warmtepomp kan tot 50ºC watertemperatuur voor verwarming leveren. Wanneer dit onvoldoende is, kan de gasketel bijstoken om deze temperatuur te verhogen.

Natuurlijk is de woning met een hybride warmtepomp niet volledig van het gas af! Dit is een efficiënte tussenoplossing om een woning minder gas te laten verbruiken. Is de wens om een bestaande woning volledig van het gas af te krijgen, dan biedt BUVA EcoClimate lucht/water warmtepomp aan.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
De lineaire servomotoren van Resideo ontvangen PLUS X AWARD
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Rookgasafvoer renoveren zonder het dak op te moeten?
Elektrotechniek en gebouwbeheer
Gereedschap
 - Installatie Totaal
Boorbeperkingen geen obstakel meer voor bodemenergie
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
GROHE AquaBooster bespaart water in hospitalitysector
Sanitair
 - Installatie Totaal
Geberit CleanLine30 douchevloergoot bekroond
Sanitair
 - Installatie Totaal
CO₂-Impact calculator, direct inzicht in kosten en CO₂-uitstoot
Software
 - Installatie Totaal
ABB introduceert magneetvrije IE6-motor voor explosiegevaarlijke omgevingen
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Envistar Flex-serie verder uitgebreid
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling