Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT2020 02 NIBE

NIBE neemt Nathan over

NIBE Industrier AB heeft een overeenkomst getekend om 51% van de aandelen in het Nederlandse bedrijf Nathan Holding B.V. te verwerven en de resterende aandelen in twee fasen.

Nathan werd opgericht in 1984 en is een distributeur voor bedrijven in de Benelux, die gespecialiseerd zijn in duurzame verwarming en koeloplossingen.
Het bedrijf heeft een jaaromzet van ongeveer EUR 50 miljoen met een operationele marge van iets meer dan 6%.

Nathan is gevestigd in Zevenaar in Nederland en is al lange tijd distributeur van warmtepompen van de Duitse dochteronderneming van NIBE genaamd AIT Deutschland in deze snelgroeiende Nederlandse markt.

“Nathan versterkt onze marktpositie op de Europese warmtepompmarkt, vooral in deze snelgroeiende markt in Nederland, maar ook in België en Luxemburg ", zegt Gerteric Lindquist, CEO van NIBE Industrier. “Onze samenwerking met AIT Deutschland zal worden verdiept, maar de overname zal ook interessant zijn voor toekomstige synergieën en groeimogelijkheden samen met andere bedrijven in de Group. ”

De transactie vereist de gebruikelijke goedkeuring van de betrokken mededingingsautoriteit.

Het bedrijf zal deel gaan uitmaken van de business area van NIBE Climate Solutions en de samenvoeging met NIBE wordt verwacht vanaf 1 april 2020.

De aankoopprijs wordt niet vermeld, omdat het overgenomen bedrijf maar een klein onderdeel zal vormen van de NIBE Group.

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Airco in trek nu hitte productiviteit drukt
 - Installatie Totaal
Koelen met warmtepomp blijkt vaak blinde vlek bij aanschaf
 - Installatie Totaal
Vernieuwd STEK-certificaat maakt apart BRL100-certificaat overbodig
 - Installatie Totaal
Techniekonderwijs in voortgezet onderwijs neemt sterk af
 - Installatie Totaal
Installatiebedrijf uit de provincie Gelderland - Fred van de Pol & Zn. Installatietechniek
Installateur aan het woord
 - Installatie Totaal
Installateurs signaleren steeds meer misleidende airco-claims
 - Installatie Totaal
Meldingen over malafide installatiebedrijven blijven sterk toenemen
 - Installatie Totaal
Nieuw ISSO-Kleintje helpt gebouwverantwoordelijken bij duurzaam beheer en onderhoud