Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
Mewa 100 39042

Veiligheidskleding kan levens redden

Wetgeving arbeidsveiligheid – verworven recht

Op de werkplek bestaan nogal wat risico’s: zuren, hitte, vlammen en vonken, elektrische spanning, statische ladingen en mechanische belastingen. Maar ook mentale stress - als gevolg van tijdsdruk of uit angst voor verlies van zijn baan - is steeds meer een risicofactor. Gelukkig is er de ARBO-wet die in Nederland al lang van kracht is en die als doel heeft de gezondheid en het welzijn van alle werknemers te garanderen en te verbeteren.

Risicobeoordeling

Alle gevaren in een onderneming moeten geanalyseerd en in een risicobeoordeling gedocumenteerd worden. Voor elk geregistreerd risico moeten maatregelen bepaald worden, die het gevaar kunnen beperken of uitschakelen. Die veiligheidsmaatregelen zijn vaak onderverdeeld in drie categorieën: technisch (bv. beveiliging van machines), organisatorisch (bv. opleiding van de medewerkers) en persoonsgebonden (bv. veiligheidskleding).

Juist omgaan met veiligheidskleding

Veiligheidskleding beschermt de gezondheid en kan zelfs levens redden. Daarbij moet echter absoluut rekening gehouden worden met volgende aspecten:

. de veiligheidskleding moet exact afgestemd zijn op de specifieke risico’s van elke werkplek,
. de medewerkers moeten de nodige informatie krijgen over hun veiligheidskleding en -uitrusting én moeten deze dragen en gebruiken zoals het hoort,
. veiligheidskleding moet volgens de geldende norm professioneel gewassen worden,
. iedere aanpassing aan de veiligheidskleding moet gebeuren conform de geldende voorschriften.

Waar advies en ondersteuning vinden?

Omdat het thema veiligheidskleding erg complex en veeleisend is, is het aan te bevelen de hulp in te roepen van professionele adviseurs in arbeidsveiligheid of preventie-experts uit beroepsorganisaties. Bij de keuze en zorg voor de gepaste veiligheidskleding kun je het best beroep doen op een textieldienstverlener. “Wij bieden advies en draagtests aan”, zegt Silvia Mertens, gediplomeerd ingenieur voor kledingtechnologie en vakadviseur veiligheidskleding bij textieldienstverlener MEWA. “Met onze service - wassen, onderhouden en aanleveren van veiligheidskleding - geven wij de nodige support aan bedrijven die werken conform EU- en DIN-normen. Zo zijn de medewerkers beschermd en wordt de onderneming ontlast.”

Ook interessant
 - Installatie Totaal
HTS401: nauwkeurige meting van temperatuur en luchtvochtigheid
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Carrier introduceert AquaEdge 19MV4 voor koeling van AI-datacenters
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
STIEBEL ELTRON trainingen: van installatie tot storingsanalyse op afstand
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Ondersteuning bij de overstap: Easy Pro World
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
InLine 200XL + 100L: twee functies, één vat
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Gestapelde bouw slimmer verduurzamen
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
De R290-generatie van Nefit Bosch
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Bosch Compress 3800i: de allround monoblock
Verwarming en koeling