Release DDS-CAD 13
Het softwarebedrijf Data Design System (DDS) heeft een nieuwe versie van haar CAD/BIM-software DDS-CAD uitgebracht. DDS biedt haar klanten meer snelheid en comfort dankzij de in-novaties die zijn geïntegreerd in versie 13 van DDS-CAD.
Volgens DDS omvat de ontwikkeling van de software alle vakgebieden: naast nieuwe en verbeterde functies voor elke installatietechnische discipline, werden ook innovaties geïntroduceerd op algemeen vlak en gebruik van de software.
Voor DDS-CAD-gebruikers actief binnen de elektro-techniek zijn de functies voor het werken met elektro-technische schema’s en groepenlijsten geoptimaliseerd en uitgerust met extra mogelijkheden. Volgens de softwareontwikkelaar zijn de schema’s en lijsten meer informatief en duidelijker. Een nieuw concept voor vrije bekabeling geeft de gebruiker meer flexibiliteit bij het maken van bekabelingsplannen. Bovendien zijn nieuwe kopieer- en bewerkingsfuncties en presenta-tiemogelijkheden voor elektrotechnische componenten geïntegreerd in DDS-CAD 13. Volgens DDS leiden al deze innovaties de gebruiker intuïtiever naar zijn doel en dus tot een aanzienlijke tijdsbesparing in elektro-technische projecten.
Op het gebied van sanitaire- en verwarmingsinstallaties heeft DDS onder meer de rioleringsberekening verder ontwikkeld. Door middel van nieuwe opties kan de ge-bruiker nu rekening houden met speciale gebouwsitua-ties en deze afzonderlijk in acht nemen. DDS-CAD 13 biedt ook nieuwe mogelijkheden voor het ontwerpen van ventilatiesystemen. Zo werd de toewijzing van ruimtes aan individuele ventilatiezones binnen een ge-bouw vereenvoudigd. Daarnaast zijn de opties uitge-breid om projectspecifieke technische vereisten moge-lijk te maken, alsmede de mogelijkheid om verschillen-de type ventilatiesystemen in één project te integre-ren. De opname van efficiëntieniveaus voor warmtete-rugwinningssystemen zorgt voor verdere flexibiliteit in het ontwerpen, evenals de mogelijkheid om de debie-ten onafhankelijk te bewerken voor ventilatieroosters binnen afzonderlijke ruimtes. Dit maakt DDS-CAD 13 een nog comfortabeler en nauwkeuriger hulpmiddel voor ventilatiespecialisten.
DDS-CAD 13 bevat ook algemene nieuwe functies en verbeteringen. Zoals bijvoorbeeld het werken met ob-jectgroepen. Componenten die aan dergelijke groepe-ringen zijn toegewezen, kunnen nu flexibeler worden bewerkt. Bovendien is het labelen van objecten verbe-terd. Extra opties voor het markeren en hernummeren vereenvoudigen en versnellen het labelen van indivi-duele objecten in projecten. Daarnaast is volgens DDS het aanmaken, beheren en gebruik van zones vele malen sneller en gemakkelijker geworden met de ge-heel nieuw ontwikkelde gebouwzonefunctie.
Om een ideale basis te creëren voor samenwerking in Open-BIM-projecten, is DDS-CAD 13 uitgerust met een nieuwe IFC import- en modelmanager. Dit versnelt en vereenvoudigt de invoer van IFC-gegevens. Daarnaast maakt DDS-CAD 13 een duidelijk onderscheid tussen 'master’ en 'coördinatie’ bestanden. Dit biedt nieuwe mogelijkheden en vergemakkelijkt het werken met IFC-modellen.
De CAD/BIM-software DDS-CAD is voortdurend ont-wikkeld sinds de introductie in 1984. Adviseurs en in-stallateurs op het gebied van elektrotechniek, ventila-tie- en sanitair gebruiken de software als hulpmiddel voor het ontwerpen van alle gebouwgebonden techni-sche systemen. DDS-CAD ondersteunt zowel het tradi-tionele 2D-CAD tekenproces als samenwerken in mo-delgebaseerd 3D-BIM projecten.