Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT20211019 Van den Berg afvoerputten

Circulaire Economie, nieuwe serie afvoerputten….… de ZERO-categorie

Als eerste bedrijf van afvoerproducten in Nederland heeft Van den Berg afvoerputten B.V. het initiatief genomen om van 100% eerder gebruikte grondstoffen voor kunststof en voor 90% gebruikt materiaal voor roestvrijstaal, afvoerputten te gaan produceren. De bekende kunststof emmerputten van 200x200 mm, met zij- en onderuitlaat en voorzien van een roestvrijstalen rooster, zijn nu verkrijgbaar als ZERO-categorie.

De gebruikte materialen zijn aan het eind van hun levensduur (intussen zijn we natuurlijk wel jaren en jaren verder) weer volledig her te gebruiken om nieuwe producten te gaan maken. In een circulaire economie bestaat geen afval en worden steeds meer grondstoffen opnieuw gebruikt,met andere woorden het afval is de nieuwe grondstof!
Het gebruik van het gerecycled materiaal heeft geen enkele invloed op de kwaliteit. Bij Van den Berg afvoerputten zeggen ze met een gerust hart dat aan alle kwaliteiteisen wordt voldaan. Zo blijft de verlijmbaarheid gewaarborgd als ook de slagvastheid.
De enige verandering is de kleur; 100% gerecycled kunststof materiaal is alleen in het zwart mogelijk.

Door het gebruik van gerecycled materiaal hebben ze bij Van den Berg afvoerputten mede geholpen aan het verminderen van het gebruik van ruwe olie (1,3 L ruwe olie per kilogram van gerecycled plastic) en is er 8 kilogram minder CO2-uitstoot per kilo gerecycled plastic.
Van elke batch, waarin de ABS kunststofputten worden geproduceerd, is een materiaalechtheid certificaat beschikbaar, een eerlijke garantie voor een mooie toekomst!

Ook interessant
 - Installatie Totaal
Envistar Flex-serie verder uitgebreid
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
REMKO breidt RVS Pro uit met compact buffermodule voor koudwatersystemen
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Meer dan een WTW-unit: een oplossing die meewerkt aan jouw project
Ventilatie en luchtbevochtiging
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Nefit Bosch R290 warmtepompboilers nu leverbaar
 - Installatie Totaal
Protherm mano- en thermometers: meet het en je weet het
Meet- en regeltechniek
 - Installatie Totaal
Hoe werken warmtepompen en warmwateropslagvaten beter samen?
Sanitair
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Th!nk: The Art of Intelligent Climate Controls
Verwarming en koeling
 - Installatie Totaal
Canalit leidingwrap voor warmtepomp- en aircoleidingen
Verwarming en koeling