Nieuwsplatform voor de installatiebranche

Terug naar overzicht
IT2025021 SDS 11
Project

‘De architect zei: dit krijgen jullie niet voor elkaar’

SDS-Concepts, (Style, Design en Service) van directeur/eigenaar Steven Despeghel uit het Belgische Staden heeft een project gerealiseerd bij een jaren 60-villa aan de rand van Brugge, eveneens België. „Bij deze mooie villa hebben we het dak energetisch vernieuwd met hergebruik van de dakpannen”, legt Despeghel uit. „De architect zei: dit krijgen jullie niet voor elkaar, maar wij hebben met de juiste materialen en de juiste vakmensen dit project toch met succes kunnen voltooien.”

„Het kwaliteitslabel vinden we heel belangrijk”, laat Despeghel weten. „We hebben de energetische renovatie kunnen doen met eenvoudige en zeer betaalbare producten en zo zijn we tot een mooi resultaat gekomen. Door de keuze van het materiaal kon de installateur sneller en efficiënter werken. We hebben de klant en de installateur daarin goed begeleid.”

Alles op het dak
SDS-Concepts levert alles wat met hellend en plat dak te maken heeft, zoals dakmateriaal, dakdoorvoeren, dakventilatie en dragers voor zonnepanelen. „We zijn gespecialiseerd in het hergebruik van dakpannen”, vertelt Despeghel. „We zorgen dat de bestaande dakpannen weer netjes op het dak terug kunnen. Dat komt vooral veel voor bij renovatieprojecten en bij monumentale panden.

„We hebben de energetische renovatie kunnen doen met eenvoudige en zeer betaalbare producten en zo zijn we tot een mooi resultaat gekomen.”

Ook maken we nieuwe dakpannen naar het oude model. De Oegstgeester dakpan, vernoemd naar het Zuid-Hollandse Oegstgeest waar deze dakpan gebakken werd, is eveneens bij ons verkrijgbaar.” Deze dakpan, die lijkt op een visschub, wordt toegepast bij restauratieprojecten.

Zelf oplossing zoeken
Despeghel is drie jaar geleden met SDS-Concepts van start gegaan. „Voorheen werkte ik bij een bouwhandel en ik verbaasde me dat architecten en installateurs vaak niet de goede aansluitingen voor sanitair en voor materialen voor op het dak konden vinden. Vaak was voldoende ventilatie en isolatie niet voorhanden. Hoe lossen we dat goed op? dacht ik. Reden om zelf een bedrijf te starten. Ik ben op zoek gegaan naar innovatieve firma’s om mee samen te werken, om zo de producten te kunnen leveren die ik miste bij de reguliere leveranciers.”

Drie belangrijkste leveranciers
„We werken rechtstreeks met fabrikanten, waarbij Fleck Dachzubehör, Flachdachausstieg Roto-Frank en Edilians de drie belangrijkste voor ons zijn”, geeft Despeghel aan. „Fleck Dachzubehör heeft een eigen productie-eenheid die op aanvraag bijna alle benodigde diameters kan maken. „Wij geven door wat de installateur wil hebben en zij maken dat tot perfectie, 1 out of the box installatie klaar pakket”, legt Despeghel uit. „Dit kan ook in kleine aantallen. Een voorbeeld is een kabeldoorgang om zonnepanelen te installeren in de vorm van een dakpan, in de kleur van de reeds aanwezige dakpannen. Maar het kan ook een ventilatie dakdoorvoer door de pan zijn.

„We zijn gespecialiseerd in het hergebruik van dakpannen. Dat komt vooral veel voor bij renovatieprojecten en restauratie van monumentale panden.”

We hebben ook diverse oplossingen voor platte daken.” Flachdachausstieg Roto-Franck levert dakramen, zoldertrappen en aluminium daktrappen, om via een trap op het platte dak te komen. En de derde producent waar SDS-Concepts mee samenwerkt is Edilians, kleidakpannen en dakaccessoires. Dit is een Franse dakpannenproducent. „We hebben hen gekozen omdat ze heel lokaal produceren en dakpannen van een mooie kwaliteit maken”, zegt Despeghel. Edilians levert ook zonnepanelen in dakpanvorm die geïntegreerd kunnen worden in het dak. „Dat geeft een mooi strak resultaat en is qua kostprijs goedkoper dan een standaard pannendak met zonnepanelen, want er zijn minder dakpannen nodig en behoeft geen extra installatie nadien”, geeft Despeghel aan. „Deze oplossing kan voor elke dakpan. De HP10 Huguenot bijvoorbeeld is een vlakke dakpan, die ook als gevelbedekking gebruikt kan worden.”

Ondersteunen bedrijven
SDS-Concepts werkt in de Benelux en Frankrijk. „We ondersteunen Nederlandse en Belgische bedrijven die zich op de Franse markt willen vestigen”, aldus Despeghel. „In Frankrijk is de vraag naar Nederlandse producten en kennis groot. Nederland heeft een voortrekkersrol op het gebied van ecologie en vernieuwing. Mensen staan er niet altijd bij stil dat ecologie ook betaalbaar kan zijn en dat vernieuwend niet duurder en moeilijker hoeft te zijn, zoals zonnepanelen in het dak integreren bijvoorbeeld. Met de juiste systemen en materialen kunnen we efficiënter, goedkoper en kwalitatiever werken.”

Meer dan alleen product bestellen
„We doen zoveel meer dan alleen een product bestellen”, zegt Despeghel. „De letters van SDS- Concepts staan voor Style, Design en Service. Op het gebied van service helpen we graag de vakman met de administratie voor bedrijven. We zien vakmensen die fantastisch goed zijn in hun vak, maar soms iets minder als het op papier aankomt. Of de vakman is te druk en de orders blijven binnenkomen. Hij heeft er de tijd niet voor om alles administratief te verwerken.

„In Frankrijk is de vraag naar Nederlandse producten en kennis groot. Nederland heeft een voortrekkersrol op het gebied van ecologie en vernieuwing.”

Wij ondersteunen hierin door met de administratie behulpzaam te zijn. We hebben een beproefd stappenplan gemaakt in Excel en we leren de vakman om zo zelf zijn boekhouding in kaart te brengen. Alles is voorgeprogrammeerd in Excel. De vakman hoeft alleen maar zijn bedrijfsspecifieke gegevens in te vullen. Van offerte tot debiteuren, de hele weg samen. We zijn 24/7 beschikbaar. Ook regelen we het transport. Iemand bestelt dakpannen, maar dan is hij er nog niet. De dakpannen moeten ook nog geleverd worden en op het dak terechtkomen. Met alleen materiaal ben je er dus niet. Wij doen leveringen op maat met een bestelwagen of een vrachtwagen met optioneel kraanwerk. We leveren een totaalconcept. De klant krijgt één prijs waar alles in berekend zit en hij heeft één aanspreekpunt. De klant wordt volledig ontzorgd. Voor de eindklant is dat ook fijn, want hij ziet alleen de vakman die hij gevraagd heeft. En dat scheelt ook in de prijs. Als er meer mensen rondlopen, moeten die allemaal betaald worden. Als één persoon dezelfde klus kan uitvoeren, dan is dat goedkoper.”

Tekst: Carla van der Meer

Ook interessant