Doekle Terpstra opnieuw gekozen als voorzitter van Techniek Nederland

Geplaatst op 10 november 2020 door Redactie

Doekle Terpstra is ook de komende vier jaar het gezicht van Techniek Nederland. De Ledenraad van de techniekkoepel stemde vandaag unaniem vóór de herbenoeming van de voorzitter. Volgens Terpstra is de toekomst van de technieksector florissant. ‘Op korte termijn zijn er zorgen door de coronacrisis. Maar daarna heeft geen enkele sector zoveel perspectief als de techniek. Techniek is onmisbaar bij de grote maatschappelijke vraagstukken van deze tijd. Denk aan het klimaat, aan de zorg en aan de bereikbaarheid van onze steden.’ De tweede termijn van Terpstra gaat in op 1 februari 2021.

Coronacrisis en klimaat

Doekle Terpstra ziet voor de volgende termijn van zijn voorzitterschap twee belangrijke thema’s; de coronacrisis en het klimaat. Die onderwerpen staan volgens de voorzitter van Techniek Nederland niet los van elkaar. Op korte termijn wil hij de installatiebranche en de technische detailhandel zo goed mogelijk door de crisis loodsen. Terpstra: ‘De orderportefeuilles van onze leden zijn nog redelijk op peil, maar we kijken bezorgd naar 2021. Extra investeringen in verduurzaming van de gebouwde omgeving, de infra en de industrie kunnen de effecten van de coronacrisis beperken. Als we nú investeren, werken we aan de doelen van het Klimaatakkoord en creëren we tegelijkertijd werkgelegenheid.’

Vertrouwen van de leden

Terpstra is verheugd over het vertrouwen dat hij krijgt van de leden. ‘We hebben de afgelopen tijd veel bereikt. Techniek staat hoog op de agenda, onze zichtbaarheid is fors toegenomen.’ De komende vier jaar wil Terpstra nóg meer dan nu al het geval is de verbinding zoeken met andere partijen. Hij verwacht met constructieve ideeën veel voor elkaar te kunnen krijgen in Den Haag, in de regio’s én in Brussel. ‘Met onze oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken zoeken we naar common ground bij de overheid en bij maatschappelijke organisaties. Zo kunnen we het verschil maken.’

Nieuwe naam, nieuw kantoor

De werkgeversorganisatie voor de techniekbranche veranderde vorig jaar haar naam van UNETO-VNI in Techniek Nederland. Terpstra: ‘Daarmee is glashelder geworden waar wij voor staan. Zeker nu we sinds vorige maand in Woerden gevestigd zijn, in een echt huis van de techniek. Ook dat is positief voor de uitstraling van de vereniging.’ Erik van Engelen, algemeen directeur van Techniek Nederland, is blij dat de voorzitter en de leden hebben gekozen voor een tweede termijn van vier jaar. ‘Ik kijk ernaar uit de goede samenwerking met Doekle voort te zetten. We gaan ook de komende jaren veel bereiken voor onze leden.’


Reacties

ton van t klooster

18 november 2020 om 22.37 uur

wat raar hoe de service onderhoud monteurs worden opgeleid en hoe de examens geregeld worden neem eigenlijk aan dat er een gedegen opleiding wordt verzorgd en examen wordt afgenomen door de Gawalo Gouda als je leest dat Vaillant een eigen opleiding gaat verzorgen dan wordt dit weer een lachertje je krijgt al een certificeert bij volgen dag cursus wij hebben vroeger via de Remu een onderhoudsdiploma moeten halen gas onderhoud te baten van de organisatie steegas soest gevestigd bij de remu wat gehele gooi en omstreken besloeg jaarlang s avonds cursus en officiƫle examen gawalo Gouda wat er nu gebeurd is een lachertje hou het daarom in de gaten wil wel eens weten hoe serieus de co wet wordt behandeld en uitgevoerd voor 2022 groetjes ton van t klooster

Reageren

Vul de gegevens in en uw naam en reactie zullen op de website worden getoond. Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Dero-Uitgevers gaan zorgvuldig om met uw persoonsgegevens.
Bekijk het privacy statement