De installateur als verzekeringsadviseur
Geplaatst op 24 juli 2017 door Redactie
Ongetwijfeld wordt u wel eens ingehuurd bij een waterschade. Het kitwerk van de badkamer van de bovenbuurman laat los en het water komt bij uw klant langs het plafond omlaag. Met een beetje geluk krijgt u een bak koffie en ontstaat er een gesprekje. En dan vraagt men aan u bij wie de claim moet worden ingediend. En wat zegt u dan?
Het beste wat u kunt doen is zich hier niet mee bemoeien. U bent daar namelijk als professional, u zit niet op een verjaardag waar u vrijblijvend van alles mag roepen. Maar wat u nu als professional zegt, kan u later weleens kwalijk worden genomen.
In dit voorbeeld is het water langs de muur in de geluidsinstallatie gelopen. Die kan naar de stort. De sympathieke buurman informeert naar de schade. De werkelijke schade is € 2.000,= maar de nieuwwaarde was € 5.000,=.
Met uw allerbeste bedoelingen adviseert u de klant de buurman aansprakelijk te stellen. Hij volgt uw advies op en de aansprakelijkheidsverzekering van de buurman betaalt keurig € 2.000,=. Geen vuiltje aan de lucht. Toch?
Met uw advies boort u uw klant maar liefst € 3.000,= door de neus! En ik zal u uitleggen waarom.
Uw klant heeft een inboedelverzekering met daarin de volgende clausule:
‘De omvang van de schade wordt, behoudens het onder 3.3.3 en 3.4 bepaalde, vastgesteld op het verschil tussen de waarde onmiddellijk vóór en onmiddellijk ná de gebeurtenis, met inachtneming van het in 3.3.2 vermelde. 3.3.2 Uitgegaan wordt van de nieuwwaarde, behalve voor: a. zaken waarvan de dagwaarde minder bedraagt dan 40% van de nieuwwaarde;’
En zo gaan de kleine lettertje nog even door……………
Als uw klant deze schade op zijn eigen inboedelverzekering meldt, ontvangt uw klant zeer waarschijnlijk een uitkering van € 5.000,=. Toch € 2.000,= minder dankzij uw goedbedoelde advies.
Ik weet het verschil niet tussen de voor- en de achterkant van een schroevendraaier. Maar ik vind dat u ook uitsluitend moet doen waar u goed in bent en waar u voor bent opgeleid. Dagelijks krijgen wij na een aanrijding schademeldingen binnen van mensen die zeggen dat de politie heeft gezegd dat de schade door de verzekeraar wordt vergoed. Dat die mensen slechts WA en niet casco verzekerd zijn, lijkt niet relevant. Wij hebben weer een boze klant! Ieder zijn vak en schoenmaker blijf bij je leest.
Dit was een makkelijk voorbeeldje, maar ik heb er echt veel meer. Toch wil ik een wel een tip meegeven wat u in het algemeen zou moeten zeggen.
Ik word soms op onmogelijke tijden gebeld naar aanleiding van een acute schade. Help! Wat moet ik doen meneer Mooij? Dan kan ik niet direct zien hoe men verzekerd is. Standaard zeg ik (en dat zou u volgens mij ook moeten doen) dat men moet handelen alsof men niet verzekerd is. Dus probeer de lekkage te stoppen, zorg dat er niet nog meer inbrekers naar binnen kunnen, sluit de elektriciteit af bij kortsluiting en bel de deskundige.
Ieder zijn vak.